Քաղաքական21:39Լեհաստանի նախագահը Վլադիմիր Զելենսկուն զրկել է իր երկրի բարձրագույն պարգևիցLեհաստանի նախագահ Կարոլ Նավրոցկին Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն զրկել է իր երկրի բարձրագույն պարգևից՝ Ոսկե արծվի շքանշանից: Լեհաստանի առաջնորդի գրասենյակը այս մասին հայտարարել է X սոցիալական...
Իրավունք21:00Իսպանիայի վարչապետի կինը մեղադրվում է ազդեցության չարաշահման, կոռուպցիայի, պետական միջոցների հափշտակման մեջՆա կանգնել է երդվյալ ատենակալների դատարանի առջև և արգելվել է լքել երկիրը
Հասարակություն20:47Արարատում այսօր գրանցվել է +38.3°CԱրարատյան դաշտում և Երևանում գրանցվել են այս տարվա մինչ այժմ ամենաբարձր ջերմաստիճանները:
Հասարակություն20:41Մեկ տարվա ընդմիջումից հետո Բագրատ Սրբազանը հունիսի 21-ին Մայր Աթոռում կմասնակցի Սուրբ ՊատարագինՄեկ տարվա ընդմիջումից հետո Բագրատ Սրբազանը կիրակի օրը՝ հունիսի 21-ին կլինի Մայր Աթոռում՝ մասնակցելու Սուրբ Պատարագին։ Այս մասին հայտնում են «Սրբազան պայքար»-ից։ Հիշեցնենք, որ հունիսի 18-ի դատական...
Մշակույթ20:35Լուվրի տնօրենը Սենատում հայտարարել է՝ «թանգարանը մաhանnւմ է»Քրիստոֆ Լերիբոն, ով այս տարվա փետրվարին նշանակվել է Լուվրի ղեկավարը, Ֆրանսիայի Սենատում ելույթ է ունեցել թանգարանի վիճակի մասին տագնապալի գնահատականով.
Քաղաքական20:05Հիանալի հարաբերություններ ունենք Ադրբեջանի, Հայաստանի, Թուրքիայի հետ. Վրաստանի վարչապետ«Ընդհանուր առմամբ, Կենտրոնական Ասիայի երկրների հետ մեր համագործակցության խորացումն առանձնահատուկ նշանակություն ունի»,- 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն:...
Հասարակություն19:35Oդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանովՎաղվանից սկսած օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կնվազի։ Այս մասին հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։ Նա տեղեկացնում է, որ հունիս 21-24-ը...
Հասարակություն19:20Փամբակ գետում ջրաhեղձ եղած 7-ամյա Նարեին այսօր hnւղարկավnրել են Արթիկում, իսկ նրա 13-ամյա քույրիկին դեռ որոնում են«Փամբակի ջրերի մակարդակը նկատելի իջել է, ինչը բավականին կհեշտացնի որոնողական աշխատանքները»,- ասել է Լոռէ փրկարարական ջոկատի նախագահ Արմեն Առաքելյանը, ով նույնպես մասնակցում է Փամբակի ջրերում 13 -ամյա...
Աշխարհում18:49Մյունխենում բեռնատար գնացքների բախման հետևանքով մեկ մարդ է զnhվելՄեկ մարդ զոհվել է այսօր վաղ առավոտյան Մյունխենում տեղի ունեցած երկաթուղային վթարի հետևանքով, երբ քաղաքի հյուսիսային հատվածում գտնվող կամրջի վրա բախվել են երկու բեռնատար գնացքներ։ Այս մասին հայտնում է...
Տարածաշրջան18:40Ուռեկիում ծովային հոսանքը տարել է չորս մարդու. նրանցից մեկը մաhաgել էՈւռեկիում ծովային հոսանքը քշել է չորս մարդու։ Փրկարարները կարողացել են ջրից դուրս բերել բոլորին, սակայն նրանիցի մեկին փրկել չի հաջողվել։ apsny.ge-ն գրում է, որ տուժածներից մեկը ծանր վիճակում է եղել։...
Աշխարհում18:12Ռոնալդու՝ Մադեյրայի աղքատ ընտանիքից՝ ֆուտբոլի համաշխարհային աստղ և առաջին միլիարդատեր ֆուտբոլիստՔրիշտիանու Ռոնալդուն այսօր համարվում է աշխարհի ամենահայտնի մարզիկներից մեկը, սակայն նա պատմության առաջին ֆուտբոլիստներից է, ով կարողացել է իր կարողությունը հասցնել միլիարդ դոլարի սահմանագծին։ Այս...
Քաղաքական17:58Իրանի պատվիրակությունը կայցելի Շվեյցարիա՝ պահանջելու հուշագրի իրականացումԻրանական պատվիրակությունը շուտով կմեկնի Շվեյցարիա՝ պահանջելու Միացյալ Նահանգների հետ ստորագրված հուշագրի դրույթների կատարումը։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ...
Հասարակություն17:40Գայլերը միշտ չէ, որ արտաքին թշնամիներն են, երբ մարդը կորցնում է սրբության զգացումը, գայլն արդեն ներսում է. Ռուբեն Սրբազան«Պողոս առաքյալը նաև զգուշացնում է. «Իմ մեկնումից հետո ձեր մեջ կմտնեն հափշտակիչ գայլեր, որոնք չեն խնայի հոտին»։ Որքա՜ն արդիական է այս զգուշացումն այսօր։ Գայլերը միշտ չէ, որ արտաքին թշնամիներն են։ Երբ...
Քաղաքական17:30Իրանը կրկին փակում է Հորմուզի նեղուցըԻրանը կփակի Հորմուզի նեղուցը նավագնացության համար՝ ի պատասխան Իսրայելի կողմից Լիբանանի վրա շարունակվող հարձակումների և Միացյալ Նահանգների կողմից փոխըմբռնման հուշագրի խախտման, որը նախատեսում է...
Աշխարհում17:20«Tik Tok»-ի «թաքնված շերտը». օգտատերերի պատմած առասպելը«TikTok»-ը տարիներ շարունակ ձևավորել է իր հեղինակությունը որպես անվերջ, արագ տեսանյութերի հոսք առաջարկող հարթակ։ Շատ քննադատներ այն նկարագրում են որպես վերահսկվող, նույնիսկ մաքուր միջավայր, որտեղ...
Իրավունք16:58Կրասնոդարում երիտասարդը դանակnվ հшրձшկվել է առևտրի կենտրոնում գտնվող մարդկանց վրա, մեկ կին մաhաgել էԿրասնոդարում առևտրի կենտրոնի շենքում երիտասարդը դանակահարել է մի քանի այցելուների. նախնական տվյալներով՝ մեկ կին է մահացե։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել է ՌԴ ՆԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իրինա...
Առողջություն16:52Ուլտրամանուշակագայուն ճառագայթները կարող են պատճառ լինել արևահարության, մաշկի քաղցկեղի առաջացման. ՀՎԿԱԿ-ի զգուշացումըՈւլտրամանուշակագույն ճառագայթները հատկապես արևոտ օրերին կարող են ունենալ մի շարք բացասական հետևանքներ մարդու առողջության վրա։ Դրանք հատկապես վտանգավոր են, երբ մարդը երկար ժամանակ է գտնվում արևի ուղիղ...
Աշխարհում16:47Իսրայելի կողմից Գազայի շրջանում հարձшկմшն հետևանքով զnhվել է 2 երեխաՇաբաթ առավոտյան Իսրայելի կողմից Գազայի հատվածում հասցված հարվածի հետևանքով զոհվել է առնվազն երկու երեխա։ Այս մասին հայտնում է Associated Press-ը՝ հղում անելով Պաղեստինի առողջապահության պաշտոնյաներին։...
Տնտեսություն16:27Պահպանվող տարածքների մակերեսի ավելացումը բավարար չէ, կարևոր է արդյունավետ կառավարումը․ փորձագետ«Մենք ունենք այս պահին 13,1 % Բնության հատուկ պահպանվող տարածքներ (ԲՀՊՏ), բայց թիրախ ենք դրել հասցնելու մինչև 2030 թ․-ը 20 տոկոսի։ Մի կողմից մակերեսը ավելացնելը կարևոր է, բայց բավարար նախապայման...
Իրավունք16:26Երևանում հնչած կրակngների հետևանքով 4 անձ հոսպիտալացվել է, 1 անձ ձերբակալվել էՀունիսի 20-ին՝ ժամը 13-ի սահմաններում, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Սիսավան փողոցում քաղաքացիներ են վիճաբանում։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, դեպքի վայր են...

Тема дня11:317-го апреля Армянская церковь отмечает Благовещение Пресвятой Богородицы7-го апреля Армянская Апостольская Церковь отмечает один из самых важных праздников – Благовещение Пресвятой Богородицы.
В мире20:02Казахстан заявил, что не ведет переговоров о приобретении российской концессии на армянские желдорогиКазахстанская сторона в настоящее время не ведет переговоров о приобретении российской концессии на Армянские железные дороги, сообщили "Интерфакс-Казахстан" в АО "Казахстан темир жолы" (КТЖ) и...
Право19:49Выстрел в Минэкономики Армении: в МВД раскрыли подробности инцидентаМВД Армении распространило разъяснение по поводу выстрела в здании министерства экономики: «В ответ на запросы СМИ сообщаем, что сегодня в 16:56 из медицинского центра в центр оперативного управления...
Политика19:40Выстрел в здании Минэкономики Армении: ранен 21-летний мужчина6 апреля в здании министерства экономики Армении прозвучал выстрел. Около 18:00 дежурная бригада врачей скорой помощи Еревана доставила одного гражданина в университетскую больницу №1 имени Гераци....
Политика19:32«Вступаем в чрезмерно ответственный этап»: 9 апреля состоится съезд партии «Процветающая Армения»9 апреля состоится съезд партии «Процветающая Армения» (ППА), а также презентация программы и команды «Предложение для Армении».
Право19:03Пересмотреть арест Давида Минасяна и содействовать его освобождению: одноклассники арестованного школьника обратились к генпрокуроруОдноклассники Давида Минасяна, арестованного 1 апреля сроком на два месяца, вместе со своими родителями собрались у здания Генеральной прокуратуры Армении, обращаясь с просьбой к генпрокурору Анне...
Политика18:36Кобахидзе: Грузия приветствует мирный процесс между Арменией и Азербайджаном«В ходе сегодняшней встречи мы подробно обсудили вопросы, касающиеся как двусторонних отношений, так и будущего всего региона Южного Кавказа», — заявил премьер-министр Грузии Иракли Кобахидзе на...
Политика18:34Индия решила привлечь змей и крокодилов для охраны границы с БангладешПограничные силы безопасности Индии, охраняющие границы страны с Пакистаном и Бангладеш, изучат целесообразность использования змей и крокодилов в приграничных речных районах с целью предотвращения...
Политика18:30АНК: По независящим от нас причинам альянс с партией «Сильная Армения» не был сформирован, примем участие в выборах самостоятельноПартия «Армянский национальный конгресс» (АНК) заявила, что предприняла все необходимые усилия для формирования широкого альянса с возглавляемой Самвелом Карапетяном партией «Сильная Армения» на...
В мире18:23У жителей высокогорья нашли природную защиту от диабетаУченые Калифорнийского университета в Сан-Франциско определили, почему жители высокогорных районов реже болеют диабетом.
Право18:19За неделю патрульные в Ереване выявили 4961 нарушение ПДД, обнаружили 173 нетрезвых водителейВ период с 30 марта по 6 апреля в ходе службы в столице Армении Ереване патрульные обнаружили 4961 нарушение правил дорожного движения, доставив на штрафстоянку 92 автомобиля.
Спорт18:04Армянский гимнаст Артур Давтян стал победителем Кубка мира 2026 в КаиреАрмянский гимнаст Артур Давтян стал победителем Кубка Мира 2026 в Каире. Он занял первое место в опорном прыжке с результатом 14.666. Итоги: 1. Артур Давтян (Армения) - 14.666 2. Ассан Салимов...
Тема дня18:00Температура воздуха в двух областях Армении повыситсяНа территории РА Днем 6-го и 7-го, с 8-11 апреля в отдельных районах время от времени ожидаются осадки: в горных районах - в виде снега и мокрого снега, в предгорьях и долинах - в виде дождя.
В мире17:20Почему женщины запоминают лица лучше мужчин? Мнение психологаСпособность женщин лучше запоминать лица, эмоциональную и визуальную информацию — не стереотип, а подтвержденный научными исследованиями факт.
В мире16:55«Мусорный» остров возрастом 1200 лет нашли на ФиджиНа архипелаге Фиджи обнаружили остров, который полностью состоит из остатков съедобных моллюсков. Его назвали остров Куласавани. Площадь составляет около 3 тысяч квадратных метров. Радиоуглеродный...
Политика15:41«Голос Армении»: Единственное, что внушает оптимизм – все, что Пашинян обещает, реализуется наоборотГазета «Голос Армении» пишет: «Оказывается, гарантом безопасности Армении является Азербайджан, а гарантом безопасности Азербайджана является Армения.
Культура14:14Игорь Саруханов: Наше сотрудничество с Тиграном Кеосаяном было великолепнымЗаслуженный артист России, автор и исполнитель таких известных песен, как "Скрипка-лиса", "Желаю тебе", "Зеленые глаза", празднует свое 70-летие.
Здоровье13:41Euronews: Уникальной армянской клинике в соляной шахте для астматиков грозит закрытие из-за нехватки средствВ Армении под Ереваном работает уникальная подземная клиника: больные астмой и аллергией спускаются на глубину 235 метров в соляную шахту Аван, чтобы дышать насыщенным минералами воздухом, не похожим...
Политика13:26Лукашенко: ОДКБ надо быть очень аккуратной и корректной в работе с АрмениейОрганизации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) нужно быть очень аккуратной и корректной в работе с Арменией.
Право13:20ДТП на автодороге Дилижан-Иджеван: есть пострадавший6-го апреля в 09:23 в Тавушский областной центр оперативного управления был получен звонок о том, что на Тбилисском шоссе города Дилижан столкнулись автомобили, есть пострадавшие, необходима помощь...