Քաղաքական21:05Հայրենիք կորցրած մեզ նման պետության և երկրի համար կենսական նշանակություն ունի «Ազգ - Տաճար» -«Ազգ - Բանակ» հայեցակարգ-համակարգը. Բագրատ ՍրբազանՀետևաբար, հրամայական է ունենալ ոչ թե կարճաժամկետ, իրավիճակային լուծումներ կամ պատահական ծրագրային իրականացումներ, այլ մշակված հստակ և համալիր պետական քաղաքականություն
Քաղաքական20:53Արամ Ա. կաթողիկոսն ընդունել է պատգամավոր Միշել ՄըրինԱրամ Ա. կաթողիկոսն ընդունել է Լիբանանի պատգամավոր Միշել Մըրին։ «Այս առաւօտ՝ Ուրբաթ, 19 Յունիս 2026-ին, Պիքֆայայի Սուրբ Աստուածածին Վանքին մէջ, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը ընդունեց...
Սպորտ20:35Դևիսի գավաթ. Հայաստանի հավաքականը նվաճեց 3-րդ ենթախմբի ուղեգիրԾաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրում ընթացող Դևիսի գավաթի (աշխարհի թիմային գավաթ) խաղարկության Եվրոպական գոտու 4-րդ ենթախմբի 4-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը 3։0 հաշվով հաղթեց Ալբանիայի հավաքականին...
Հասարակություն20:23Շիրակի մարզի գյուղ Հայկավանում այսօր տեղացել է հավկիթի մեծության կարկուտՇիրակի մարզի գյուղ Հայկավանում այսօր տեղացել է հավկիթի մեծության կարկուտ։ Այս մասին տեղեկացնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը՝ միաժամանակ...
Հասարակություն20:12Գեղարքունիքի Վարդենիս քաղաքում և Մեծ Մասրիկ, Գեղամասար, Նորակերտ, Սոթք գյուղերում երկրաշարժ է գրանցվելՀունիսի 19-ին` տեղական ժամանակով ժամը 19։17-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 15։17-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության...
Քաղաքական20:02Մարիա Զախարովան հարցականի տակ է դրել, թե ինչու են եվրոպական երկրները պահպանում իրենց դեսպաններին ՄոսկվայումՌուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան հարցականի տակ է դրել, թե ինչու են եվրոպական երկրները պահպանում իրենց դեսպաններին Մոսկվայում, մինչդեռ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիո...
Քաղաքական19:41Մերձավոր Արևելքում դեռ երկար ժամանակ բացարձակ խաղաղություն չի կարող լինել․ քաղաքագետՔաղաքագետ Արա պողոսյանը գրում է․ «Վերջերս հրապարակված «Dialogue Or Destruction: A Vision For A New Civilizational Alliance With Tehran» գիտական հոդվածում մանրամասն հիմնավորել էի, որ ԱՄՆ-Իրան...
Սպորտ19:29Հարգանքի տուրք՝ Հենրիխ Մխիթարյանի հոր՝ Համլետ Մխիթարյանի հիշատակին«Փյունիկը» լուսանկարներ է հրապարակել Հենրիխ Մխիթարյանի այցից՝ կից գրելով․ «Բարի գալուստ տուն, Հենրի՛խ»։ Բացի այդ, ֆուտբոլային ակումբը հայտնում է, որ հարգանքի տուրք են մատուցել Համլետ Մխիթարյանի...
Իրավունք19:17Վարչական դատարանը բավարարել է Եկեղեցու հայցն ընդդեմ ՆԳՆ ոստիկանությանՎարչական դատարանը (դատավոր՝ Աղասի Դարբինյան) բավարարել է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու հայցն ընդդեմ ՆԳՆ ոստիկանության։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Արա Զոհրաբյանը: Գործը վերաբերում էր...
Քաղաքական19:06Դոնալդ Թրամփը և Իվանա Թրամփի առանձնատունը նոր սեփականատերը կքանդիPage Six-ը հաղորդում է, որ Գրինվիչի (Կոնեկտիկուտ) առանձնատունը, որը նախկինում զբաղեցրել են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և նրա առաջին կինը՝ Իվանա Թրամփը, կքանդվի նոր սեփականատիրոջ կողմից՝ վերակառուցման...
Հասարակություն18:46«Ադրբեջանի հետ խաղաղությունն էդքան էլ հեշտ բան չի, նրանք մի ուրիշ ձևի են տրամադրված»․ հարցում«Ձեզ համարել է պարզ, որ խոստացված խաղաղությունը Փաշինյանը չի կարողանալու բերել, քանի որ Ազգային ժողովում այս անգամ այդքան պատգամավոր չունի, որ խաղաղության պայմանագրի օգտին քվեարկեն» այս հարցին են...
Իրավունք18:31Ծովագյուղի նախկին ղեկավարի կողմից 6 հողամաս ապօրինի օտարելու հետևանքով համայնքին պատճառվել է 38 մլն դրամի վնասՀՀ քննչական կոմիտեի հատուկ հանձնարարություններով գլխավոր վարչությունում ավարտվել է այլ անձանց օժանդակությամբ Գեղարքունիքի մարզի Ծովագյուղ համայնքի նախկին ղեկավար Վ.Գ.-ի կողմից պաշտոնեական դիրքը...
Իրավունք18:20Ավտոբուսի ուղևորը հայհոյանքներ է հնչեցրել հսկիչի հասցեին, քրեական վարույթ է նախաձեռնվելՀունիսի 17-ին՝ առավոտյան ժամը 7․25-ին, ՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել Երևանի քաղաքապետարանի հասարակական կարգի պահպանության ապահովման մասնագետ մի կին։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ...
Քաղաքական18:09Արման Բաբաջանյանի կուսակցությունը նույնպես դիմեց ՍԴ«Հանուն Հանրապետության ժողովրդարության պաշտպանների դաշինք» կուսակցության ներկայացուցիչը դիմում է ներկայացրել Սահմանադրական դատարան, որով վիճարկվում է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2026...
Քաղաքական18:03«Նոր ուժը» ևս դիմեց ՍԴ` պահանջելով չեղյալ համարել ընտրությունների արդյունքները2026 թվականի հունիսի 19-ին «Նոր ուժ» կուսակցության ներկայացուցիչները դիմում են ներկայացրել Սահմանադրական դատարան, որով վիճարկվում է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի...
Քաղաքական18:00Երևանի քաղաքապետարանը սեփական քմահաճույքով որոշել է միակողմանի լուծել պայմանագիրը. Տոնոյան«Քաղաքական կոմպոնենտ է իր մեջ պարունակում, իշխանությունները հերթական անգամ իրենց ձեռքի տակ եղած վարչական ռեսուրսները, լծակները փորձում են օգտագործել որպես մահակ։ Առաջիկայում իրավաբանները հստակ...
Քաղաքական17:53Հունիսի 7-ի ընտրությունների արդյունքները պետք է չեղարկվեն. ՍԴ-ից պահանջում է «Հայաստան» դաշինքըՀունիսի 7-ի ընտրությունների արդյունքները պետք է չեղարկվեն, խախտումներն այնպիսի ծավալի են, որ միջանկյալ քայլերով հնարավոր չէ հարցին լուծում տալ։ Այս մասին ՍԴ դիմաց լրագրողներին ասաց փաստաբան Հովհաննես...
Քաղաքական17:49Ամենայն հարգանքով ենք վերաբերվում Սամվել Կարապետյանի առաջարկին, բայց դեռ պաշտոնական դիրքորոշում չեմ կարող փոխանցել. Իվետա Տոնոյան«Սամվել Կարապետյանի կոչի մասին լրատվամիջոցներից ենք տեղեկացել, առ այս պահը առիթ չի եղել քննարկելու Գագիկ Ծառուկյանի հետ»,- ՍԴ ԱԺ ընտրությունների արդյունքները վիճարկող դիմում ներկայացնելուց հետո...
Քաղաքական17:14ԲՀԿ-ն պահանջում է ամբողջությամբ արդյունքների անվավեր ճանաչում ու վերաքվեարկության նշանակում. Փաստաբան«Սա Հայաստանում առաջին դեպքն է, երբ ՍԴ-ում խախտումների ազդեցությունը ելքի վրա մաթեմատիկորեն ապացուցված է»,-ՍԴ դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Արամ Օրբելյանը՝ խոսելով ԲՀԿ կողմից ՍԴ...
Քաղաքական17:05Այս ամբողջ գործընթացն ընդամենն արդարության վերականգնման մասին է. Իվետա Տոնոյան«Մեր քաղաքական թիմը, Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ, հակված է բոլոր հնարավոր օրինական միջոցներով պայքարելու արդարության վերականգնման համար»,- ՍԴ ԱԺ ընտրությունների արդյունքները վիճարկող դիմում...

В мире12:25Как стресс влияет на способность женщины к зачатию?Тревога и стресс могут стать одной из причин женского бесплодия. Об этом заявила психосоматолог и специалист по ментальному здоровью Елена Вершинина изданию NEWS.ru. «Длительная тревога, напряжение...
В мире12:22Сошли с рельсов 7 вагонов пассажирского поезда Москва - Челябинск: пострадали 24 человекаИз-за схода с рельсов пассажирского поезда Москва-Челябинск в Ульяновской области три поезда отправлены по измененным маршрутам, сообщает Интерфакс со ссылкой на РЖД.
Общество12:18Трагическое ДТП произошло на автодороге Чаренцаван-Фантан: один человек погиб, 5 пострадали2-го апреля в 23:11 в Котайкский областной центр оперативного управления был получен звонок о том, что на 2-ом километре автодороги Чаренцаван-Фантан произошло ДТП: необходима помощь спасателей.
Политика12:11Время имеет решающее значение: родственники армянских пленных просят привести в действие механизм «державы-покровительницы»Родственники и представители армянских пленных, незаконно удерживаемых в Азербайджане, направили письмо министру иностранных дел Республики Армения Арарату Мирзояну, главе Федерального департамента...
Разное12:05Невеста Алена Симоняна – Анеля Губрян – снялась в новом клипе певца ЭрикаПевец Эрик представил новый клип на песню «Им сер» («Моя любовь»). В клипе снялась модель Анеля Губрян – невеста председателя Национального Собрания Армении Алена Симоняна. Автором слов и музыки...
Политика11:59Форель из горных рек Армении не может быть похожа на норвежскую: Сомнения Россельхознадзора не рассеиваютсяПретензии к растительной и животноводческой продукции, поставляемой в РФ из Армении, которые возникли несколько лет назад, сохраняются.
Тема дня11:30Праздники Армянской Церкви: 3 апреля – Великая ПятницаНаступила последняя – Страстная неделя Великого Поста, посвященная воспоминаниям о последних днях земной жизни Иисуса Христа, его страданиях, крестной смерти и погребении.
Политика17:23Микаэл Минасян: Десять лет назад в этот день началась Апрельская война – последняя победа Республики Армения на поле боя«Десять лет назад в этот день началась Апрельская война – последняя победа Республики Армения на поле боя.
Политика16:46Рубен Меликян: 18-летнего школьника арестовали, лишили участия в «Последнем звонке» и публично ликуютАрмянская Апостольская церковь 29 марта праздновала Вербное воскресенье (Цахказард). В этот день граждане находились в церкви Святой Анны исключительно с целью удовлетворения своих духовных...
Политика16:16Гоар Мелоян: Власти перешли эти «красные линии», что полностью соответствуют интересам противникаВ Армении сложилась реальность, когда арестовывают священнослужителей, за слова в поддержку церкви обвинения выдвигают против благотворителя Самвела Карапетяна, обвинения предъявляют Католикосу всех...
Политика15:59Затулин: Пашиняну повезло, что его вчера принимал в Кремле Путин, иначе бы это напоминало известную встречу Трампа с ЗеленскимНиколу Пашиняну повезло, что президент России Владимир Путин не похож на своего американского коллегу Дональда Трампа, иначе армянского лидера ждал бы публичный позор, рассказал заместитель...
Политика15:25Макрон назвал неэлегантными слова Трампа о его отношениях с женойПрезидент Франции Эммануэль Макрон назвал «неэлегантным» комментарий американского лидера Дональда Трампа о том, что глава республики еще восстанавливает после удара в челюсть от жены Брижит Макрон.
Политика15:03Рубен Мхитарян: Действия властей Армении – государственное вмешательство в автономию религиозной организацииПредставитель партии «Сильная Армения» Рубен Мхитарян заявил, что происходящее сегодня в Армении выходит за рамки политической дискуссии и представляет собой системное давление на Армянскую...
Политика14:50Нина Карапетянц: Наши заветные праздники превратились для властей в «дни посягательств»«Каждое посягательство со стороны власти заканчивается задержаниями и арестами», – заявила правозащитник, представитель общественно-политической силы «Нжар» Нина Карапетянц.
В мире14:29На Земле началась магнитная буряМагнитная буря среднего уровня началась на Земле, она может продлиться примерно трое суток, сообщили в Лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований (ИКИ) РАН.
Право13:54Мать арестованного на 2 месяца 18-летнего школьника Давида Минасяна обратилась к Жанне Андреасян с просьбой выступить с поручительствомМать арестованного на 2 месяца по делу об инциденте в церкви Святой Анны в Ереване 18-летнего школьника Давида Минасяна – Гаяне Минасян – сегодня обратилась к министру образования, науки, культуры и...
Политика13:38«Каждый вопрос имеет решение»: Гагик Царукян побывал в Араратской областиБывший депутат Национального Собрания Армении, лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян продолжает областные визиты.
Политика13:31С. Шахраманян: Распространяющим подобную риторику напомню – из-за их действий мы потеряли Арцах и территории в АрменииПятый президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Самвел Шахраманян призвал не поддаваться провокационным заявлениям, направленным на раскол общества.
В мире13:12В Екатеринбурге шестиклассница забеременела от иностранного студентаВ Екатеринбурге шестиклассница забеременела от иностранного студента. Об этом стало известно KP.RU. По сведениям российского издания, 13-летняя учащаяся познакомилась с молодым человеком из...
В мире13:06Назван самый высокооплачиваемый спортсмен в историиШестикратный чемпион Национальной баскетбольной ассоциации (НБА) Майкл Джордан назван самым высокооплачиваемым спортсменом в истории.