Քաղաքական22:58Սասուն Բադոյանի կալանավորելը ապօրինի բնույթ է կրում.ՓաստաբանՀիմնականում վկաների ցուցմունքներ են, բայց այնուամենայնիվ, այդ ցուցմունքները Սասուն Բադոյանի հետ կապ չունեն
Հասարակություն22:39Ողբերգական ավտովթարի հետևանքով կա 1 զոհ, իսկ 4 վիրավորներից 3-ը անչափահաս ենՎթարի փաստով Վեդիի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում են վարորդների, մահացածի և վիրավորի ինքնությունը
Քաղաքական22:202020թ-ից հետո պապաս անընդհատ մտածում էր քաղաքականություն մտնելու մասին` երկրի ղեկը գրաված թյուրիմացության դեմ պայքարելու համար. Սասուն Բադոյանի դուստրԿարենին կորցնելուց հետո մնացած ամեն ինչը մեզ համար շատ մանր խոչընդոտներ են, որ մենք պատրաստ ենք պատվով հաղթահարել
Քաղաքական22:11«Հայաստան» դաշինքի անդամնեը հանդիպել են ԵԱՀԿ ԽՎ ԺՀՄԻԳ եկարատև դիտորդական առաքելության անդամների հետԿԸՀ որոշումը մեր կողմից գնահատվել է ոչ իրավաչափ
Քաղաքական21:57Այս պահին 7 և 13-ամյա քույրերի որոնողական աշխատանքները դադարեցվել ենՈրոնողական աշխատանքները կվերսկսվեն վաղը՝ հունիսի 17-ին
Տնտեսություն21:24Քննարկվել են Հայաստանի և Իրանի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության հետագա ընդլայնման հարցերԱյդ համատեքստում ընդգծվել է երկու երկրների մաքսային մարմինների միջև առկա սերտ փոխգործակցության նշանակությունը
Քաղաքական21:13Իրանը և Ռուսաստանը երկու ամսվա ընթացքում կմիացնեն իրենց վճարային համակարգերըԲանկային քարտերը իրանական «Շեթաբ» և ռուսական «Միր» համակարգերի հետ միացնելու երրորդ և վերջին փուլը մտել է իրականացման փուլ
Քաղաքական20:37Փաշինյանը Սյունիքը հանձնել է ԱՄՆ-ին՝ ԹՐԻՓՓ ծրագրով, այսինքն ամերիկյան զորքերին բերում է Արաքս գետ և հայ-իրանական սահման․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ «Հայաստանը ողջունում է Միացյալ Նահանգների և Իրանի միջև ձեռք բերված համաձայնագիրը, այս մասին X-ում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Փաշինյանը Սյունիքը հանձնել...
Իրավունք20:23Դատարանը վարույթ է ընդունել Սամվել Կարապետյանի հայցն ընդդեմ Ալեն ՍիմոնյանիԴատարանը վարույթ է ընդունել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի հայցն ընդդեմ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի: Այդ մասին տեղեկանում ենք Դատալեքսից: Ըստ հայցի՝ Կարապետյանը պահանջում է...
Հասարակություն20:11Հրշեջ-փրկարարները կանխել են ավտոմեքենայում բռնկված հրդեհի տարածումըՀունիսի 16-ին՝ ժամը 14։00-ին, Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ակունք բնակավայրի եկեղեցու մոտ ավտոմեքենա է այրվում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ ՓԾ-ից։ Դեպքի վայր է...
Քաղաքական20:00Նիկոլ Փաշինյանը սովորական ձայների ջեպկիր է․ Դավթյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գառնիկ Դավթյանը հունիսի 7-ին տեղի ունեցած ԱԺ ընտրությունների հետ կապված երկու կարևոր հանգամանք է արձանագրել։ «Առաջինը՝ ընտրությունների օրը 100 000 մարդու ձայն...
Քաղաքական19:46Նիկոլ Փաշինյանը չի հանդիսանում լեգիտիմ հաղթած կուսակցության ղեկավար․ Մարկոսյան«Հունիսի 7-ի ընտրությունները կմնան Հայաստանի պատմության մեջ ամենախայտառակ ձևով կազմակերպված ընտրությունները»,- այս մասին իր էջում տեղադրված տեսանյութում ասում է տնտեսագետ, «Ուժեղ Հայաստան»...
Քաղաքական19:24Որևէ «նոր» քրեական գործի մասին տեղեկություն չունենք, Ռոբերտ Քոչարյանը որևէ գործով չի հարցաքննվել․ ՀՀ 2-րդ նախագահի գրասենյակՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանն արձագանքել է Դատախազության հաղորդագրությանը՝ ասելով․․ «Սա երկու օր առաջ օդանավակայանում տեղի ունեցած ապօրինության շարունակությունն է: Փաստորեն,...
Քաղաքական19:19Պուտինը և Թրամփը չեն քննարկել Զելենսկու հետ ԱՄՆ-ում հանդիպում կազմակերպելու հարցը․ ՈւշակովՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չեն քննարկել Վլադիմիր Զելենսկու հետ ԱՄՆ-ում հանդիպելու հնարավորությունը իրենց վերջին հեռախոսազրույցի ժամանակ։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝...
Հասարակություն19:08Ապարանի «Գնթունիք» խանութի մոտ բախվել են 5 մեքենա, այդ թվում բեռնատար, կան վիրավորներԱպարանի «Գնթունիք» խանութի մոտ բախվել են 5 մեքենա, այդ թվում բեռնատար, կան վիրավորներ, հայտնում է Սպուտնիկ Արմենիան։ Կայքի թղթակիցը հայտնել է, որ ճանապարհը փակ է։ Ականատեսները պատմել են, որ բեռնատարը...
Կրթություն, գիտություն18:54Կիպրոսում սովորելու հնարավորությունԿիպրոսի Հանրապետության բուհերը 2027-2028 ուսումնական տարվա համար ՀՀ քաղաքացիներին առաջարկում են մի շարք կրթաթոշակներ՝ բակալավրի և մագիստրոսի կրթական ծրագրերի, ինչպես նաև հունարեն լեզվի...
Քաղաքական18:38Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնություն ստանալու նպատակով՝ Դատախազությունը միջնորդություն է ներկայացրել ԿԸՀՀՀ Դատախազը դիմում է ներկայացրել ԿԸՀ՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնություն ստանալու նպատակով: Տեղեկությունը Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին...
Հասարակություն18:19Երթևեկության կազմակերպման ժամանակավոր փոփոխություն՝ Կիևյան կամրջի հարակից ճանապարհահատվածներումՄայրաքաղաքի Կիևյան կամրջի հիմնանորոգմամբ պայմանավորված՝ սույն թվականի հունիսի 17-ից կամրջի հարակից ճանապարհահատվածներում կկատարվի երթևեկության ժամանակավոր փոփոխություն։ Այս մասին հայտնում են Երևանի...
Մեկնաբանություններ18:10Վարորդական իրավունքի վերականգնման դեպքում կսահմանվի փորձաշրջան՝ 6 բալային միավորով․ ՆԳՆՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանն Ազգային ժողովի քննարկմանն է ներկայացրել «Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի և հարակից...

Economy16:30ArCa cardholders in Armenia to receive 2% cashback on purchases with multiple restrictionsArmenian citizens using ArCa cards for cashless purchases will receive a 2% cashback starting from January 1, the Finance Ministry said on Friday, with limits on transaction and monthly amounts.
Politics16:15Azeri FM insists on change of Armenia's constitution for bilateral peace dealAzerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov said on Friday that Armenia would need to change its constitution and fully comply with TRIPP obligations for a pre-signed peace agreement to be finalized.
Law16:04Fallen Armenian soldier's father released from prisonGarik Galeyan, the father of Mkhitar Galeyan who was killed in the 44-day Artsakh war, has been released from custody, his lawyer said on Friday.
Sport15:30Armenia names best athletes of the yearThe Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sports (MESCS) has announced the winners of the Best in Sport of the Year awards, based on votes from accredited sports journalists.
In the world15:00Musk: Brussels is no longer BelgianEntrepreneur and billionaire Elon Musk stated on Friday that "the capital city of Belgium is no longer Belgian." In a post on his X profile, Musk quoted a claim that "Brussels' demographic...
Law14:46Minibus overturns on icy highway in Armenia, leaving one injuredA minibus serving the Gyumri–Shirak–Kamo villages route overturned on the Gyumri-Kamo highway due to icy road conditions on Friday morning.
Health14:30Jailed Armenian archbishop undergoes surgerySenior Armenian cleric Mikayel Ajapahyan has undergone surgery in a Yerevan hospital. The leader of the Shirak Diocese of the Armenian Apostolic Church was operated on at the Izmirlian Medical Center...
Politics14:06ANC to run in 2026 elections, nominate Levon Zurabyan for PMThe Armenian National Congress (ANC) will run in the upcoming parliamentary elections and nominate Levon Zurabyan, deputy chairman of the party’s board, as its candidate for prime minister, a senior...
Politics13:30Armenian political analyst warns of growing external dependence and authoritarianismPolitical analyst Ara Poghosyan has warned that a decline in Armenia’s sovereignty on the international stage is being offset by the consolidation of authoritarian rule at home.
Society13:00Active cyclone approaches Armenia, chief meteorologist warnsAn active cyclone is approaching Armenia from the Black Sea region, bringing the prospect of snowfall across the country, warns Gagik Surenian, Deputy Director of the Hydrometeorology and Monitoring...
Politics12:34Expert criticizes rising sales of Azerbaijani gasoline in ArmeniaSales of gasoline imported from Azerbaijan are reportedly rising in Armenia, drawing sharp criticism from Iran specialist Vardan Voskanyan, who has described the trend as socially and morally...
Politics12:05Pashinyan's 'peace era' is permanent capitulation, political analyst saysArmenian political analyst Suren Surenyants has criticized Prime Minister Nikol Pashinyan’s claim that the government has fulfilled its pledge to usher in an era of “peaceful development”, arguing...
Topic of the day11:36Snow hits parts of ArmeniaSnowfall has been reported across several regions of Armenia, including Shirak Province and the towns of Aragats, Talin, Hrazdan, Charentsavan, Stepanavan, Spitak, Vanadzor, Ijevan, Berd and Dilijan.
Politics11:15UJA calls for restoration of reporters' accreditation at parliamentThis year, on December 16, Zhoghovurd daily journalists Sona Grigoryan and Knarik Manukyan, while carrying out their professional duties at the National Assembly (NA), approached the head of the NA...
Politics18:02Mikayel Minasyan: Ruben Vardanyan is one of the protomartyrs of our timeBy Mikayel Minasyan, former Armenian Ambassador to the Holy See The Armenian Apostolic Church commemorates the Feast of Saint Stephen, the first martyr and deacon, on December 25.
Law16:31Appeal against Armenian archbishop's detention to be heard by court chairmanAn appeal against the detention of Archbishop Arshak Khachatryan will be heared by the president of Armenia’s Criminal Court of Appeals, Vache Margaryan, according to the cleric’s lawyer.
Law16:00Five Armenian police officers dismissed following disciplinary reviewFive police officers in Armenia have been dismissed following a disciplinary investigation, the Interior Ministry reports.
In the world15:30Kate and Princess Charlotte play beautiful piano duetThe Princess of Wales and her daughter Charlotte teamed up for a 'special' piano duet - with the stunning performance airing on Kate's star-studded carol concert on Christmas Eve, the Daily Mail...
Economy15:15Byblos Bank Armenia concludes the year with a meaningful initiativeByblos Bank Armenia will once again redirect the funds originally intended for New Year’s gifts to life-changing initiatives, this year donating them to the Health Fund for Children of Armenia․ The...
Politics15:00Senior U.S. official to limit South Caucasus trip to Armenia, analyst saysA senior U.S. official expected to visit Armenia in February has not planned stops in other South Caucasus countries and will limit the trip to Yerevan, Armenian political analyst Suren Sargsyan...