Քաղաքական15:54Նիկոլ Փաշինյանի կողակիցը կրկին առաջին տիկին է հանդես գալիս. Նա 9 օրով գործուղվում է Նյու ՅորքՆիկոլ Փաշինյանի կողակիցը՝ Աննա Հակոբյանը կրկին հանդես է գալիս որպես Հայաստանի առաջին տիկին։ Նրա քաղաքացիական ամուսինը հունիսի 11-ին որոշում ստորագրել, որով Ա.
Քաղաքական15:39Cast off #6. Ինչպես ԿԸՀ-ն թքեց վարչական դատարանի վրա. կարևոր չի ինչպես եք քվեարկել, կարևոր է ինչպես ենք հաշվումԿարևոր չէ՝ ինչպես կքվեարկեք, կարևորն այն է՝ ինչպես մենք կհաշվենք։ Այս արտահայտությունն, ըստ տարածված կարիծիքի առաջին անգամ արել է Իոսիֆ Ստալինը, ԽՄԿԿ 17-րդ համագումարի ժամանակ։ Բայց իրականում այս...
Հասարակություն15:30Կարկուտը որոշ չափով վնասվել է գյուղատնտեսական մշակաբույսերըՀայաստանի տարածքում շաբաթվա ընթացքում շարունակվել է մշակաբույսերի աճն ու զարգացումը։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ հովտային շրջաններում շարունակվել է...
Առողջություն15:29Շագանակագեղձի քաղցկեղը տղամարդկանց մոտ քաղցկեղի ամենատարածված տեսակն էՏղամարդկանց առողջության միջազգային շաբաթը այս տարի անցկացվում է հունիսի 15-ից մինչև 21-ը
Քաղաքական15:25Չնայած համաձայնագրի կնքմանը, Իրանը երբևէ չի վստահելու ԱՄՆ-ին. Իրանցի փորձագետԻրանական պետական լրատվամիջոցները տարածել են ԱՄՆ–Իրան հնարավոր փոխըմբռնման հուշագրի 14 կետից բաղկացած նախագծի մանրամասներ։ Ըստ այդ հրապարակման՝ փաստաթուղթը նախատեսում է 60-օրյա վերջնական բանակցային...
Քաղաքական15:06«Զանգեզուրի միջանցքը» կկապի Ադրբեջանի հիմնական հատվածը Նախիջևանի տարածաշրջանի հետ». Ալիև«Ադրբեջանը վարում է վճռական քաղաքականություն՝ ուղղված տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության հաստատմանը և պահպանմանը»։ Այս մասին նշվել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ Շուշայում կայացած...
Հասարակություն15:03Կիևյան կամրջի փակ լինելու ընթացքում ի՞նչ երթուղիներով է երթևեկելու հանրային տրանսպորտըՄայրաքաղաքի Կիևյան կամրջի հիմնանորոգմամբ պայմանավորված՝ կառույցը հունիսի 17-ից միչև օգոստոսի 29-ը երթևեկության համար փակ է լինելու, այդ իսկ պատճառով քաղաքապետարանը քաղաքացիներին առաջարկում է...
Քաղաքական14:54Ընտրություններում հաղթանակը՝ լավ ուղերձ է ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացման ուղղությամբ. Մարթա Կոսը ՄիրզոյանինԵՄ ընդլայնման հարցերով հանձնակատարը հուլիսի 5-ին կայցելի Հայաստան։
Քաղաքական14:38Այսպիսի վատ ընտրություններ Հայաստանում չէին եղել, 49.7%-ի կեսն էլ չեն տարել. ՀարցումԵթե ՔՊ-ն տարել է 3/5-ը՝ պետք է մանդատներից հրաժարվեն, որովհետև կլինի նույն կրկեսը, որը նախորդ 5 տարվա ընթացքում տեսանք
Քաղաքական14:12ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղը հայտարարում է ճգնաժամի և բոյկոտի մասինՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, գործընկերներ, ուսանողներ և ԶԼՄ ներկայացուցիչներ, ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղում, ստեղծվել է ճգնաժամային...
Քաղաքական13:45Ընտրությունների արդյունքում արձանագրված երկու կարևոր փաստի հետ Փաշինյանը չի ուզում հաշվի նստել. Սաղաթելյան«Ընտրությունների արդյունքում արձանագրված երկու կարևոր փաստի հետ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ կերպ չի ուզում հաշվի նստել, համակերպվել»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան...
Հասարակություն13:29ԲԸՏՄ-ն վարույթ է հարուցել Կապանում դեղնավուն անձրևաջրերի հոսքի դեպքովԼաբորատոր հետազոտությունների արդյունքների և վարույթի ընթացքի վերաբերյալ կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն
Քաղաքական13:10ՔՊ-ականներն իրենց իրավական բեսպրեդելով ՀՀ-ում հաստատում են ավտորիտար, միակուսակցական համակարգ. Սուրեն ՍուրենյանցԸնդդիմությունը արձանագրում է՝ Փաշինյանի ու ՔՊ-ի իշխանությունը լեգիտիմ չեն
Քաղաքական12:59Ռուբենի խնդրանքով ես մտադիր եմ կազմակերպել կանանց միջազգային մարդասիրական պատվիրակություն, որը մոտ ապագայում կմեկնի Բաքու. Վերոնիկա ԶոնաբենդՌուբեն Վարդանյանի կինը՝ Վերոնիկա Զոնաբենդը հայտարարում է մարդասիրական նախաձեռնության մասին
Քաղաքական12:58Ինչպես է «Զվարթնոց»-ի հատուկ վերահսկվող տարածքից արված տեսանկարահանումը հայտնվել Փաշինյանի ընտանիքին պատկանող ՀԺ-ի տելեգրամյան էջում. Մանուկյանը դիմել է ԱԱԾ տնօրենինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը հայտնում է, որ քիչ առաջ ԱԱԾ տնօրեն Անդրանիկ Սիմոնյանին ուղղել է պատգամավորական հարցում, պարզելու, «թե ինչպես է հատուկ վերահսկվող տարածքից՝...
Քաղաքական12:54Ինչպե՞ս է աշխարհն արձագանքում ԱՄՆ–Իրան 14 կետանոց համաձայնագրինԱՄՆ-ի և Իրանի միջև հնարավոր փոխըմբռնման հուշագրի նախագծի շուրջ միջազգային արձագանքները շարունակում են ուշադրության կենտրոնում մնալ այն բանից հետո, երբ իրանական կողմը հրապարակեց փաստաթղթի ենթադրյալ...
Իրավունք12:46Դատավորների միությունը դարձել է MEDEL եվրոպական հեղինակավոր կազմակերպության անդամ2026 թվականի հունիսի 13-ին Իսպանիայի Բիլբաո քաղաքում կայացած MEDEL-ի (Magistrats Européens pour la Démocratie et les Libertés) Վարչական խորհրդի նիստում Հայաստանի Հանրապետության դատավորների միությունը...
Քաղաքական12:43Իոաննիսյան. Առանձին տեղամասերի վերաքվեարկությունը օրենսգրքում սևով սպիտակի վրա գրված հստակ կարգավորում է, որը ԿԸՀ-ն չի կարող «գրիչով ջնջել»«Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչ, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը, անդրադառնալով ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանի տարածած այսօրվա...
Քաղաքական12:34Պատգամավորների երդման տեքստը կփոփոխվի, այն կդառնա շատ ավելի համահունչ այսօրվա իրական պետությանը. Ալեն Սիմոնյանի նախաձեռնությունըԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը օրենսդրական 3 նոր նախաձեռնություններով է հանդես եկել։ Նա տեղեկացնում է, որ իր և իր գործընկերների երեք նախաձեռնություններն այս գումարման ԱԺ-ն կհասնցնի ու կքվեարկի առաջիկա...
Քաղաքական12:19Արևմուտքի տեսանկյունից՝ ՀՀ ներկայիս անհեռանկար, կապիտուլյացված ու կախյալ կառավարությունն ավելի ընդունելի է. ԶաքարյանԱՄՆ-ի տեսանկյունից, եթե Հայաստանը սկսում է աստիճանաբար հեռանալ Մոսկվայից, դա աշխարհում ընկալվում է որպես ռուսական ազդեցության թուլացման հերթական ցուցիչ

Society17:04Temperatures to drop further in ArmeniaSnow, sleet and rain are expected in some regions of Armenia on Tuesday and overnight Wednesday. Dry weather is forecast later this week. Yerevan will also experience dry conditions on Tuesday and in...
Politics16:34Expert says 2026 parliamentary elections in Armenia could follow 'Moldovan scenario'Armenian political strategist Armen Badalyan says the country’s next parliamentary elections could follow a “Moldovan scenario”, arguing that European Union involvement may tilt the process in favor...
Topic of the day16:02Paruyr Sevak statue to be removed from Armenian school courtyardA sculpture of Armenian poet Paruyr Sevak by renowned sculptor Levon Tokmajyan is set to be removed from the courtyard of Zangakatun Secondary School following a community vote.
Economy15:32Armenia's policy rate reduced by 25 basis pointsAt its December 16 meeting, the Board of the Central Bank of Armenia decided to: • Reduce the Refinancing Rate by 25 basis points, setting it at 6.50% • Set the Lombard Repo Facility Rate at 8.00%.
Society15:09Open Doors Days at the ARARAT MuseumOn December 20 and 21, the ARARAT Museum will host Open Doors Days. Admission is free. This year, in addition to the classic tour revealing the history of Armenian brandy and the intricacies of its...
In the world14:45Musk's net worth hits $600 billion, Forbes saysElon Musk on Monday became the first person ever worth $600 billion, Forbes said, on the heels of reports that his SpaceX startup was likely to go public at a valuation of $800 billion, according to...
Culture14:35Debate grows over Paruyr Sevak sculpture outside Armenian schoolThere has been no final decision yet on whether a sculpture of renowned Armenian poet Paruyr Sevak will be removed from the courtyard of Zangakatun Secondary School amid growing public debate.
Politics14:03Vanetsyan rules out cooperation with authorities, rejects 'marginal' opposition roleHomeland Party leader Artur Vanetsyan said he has no intention of becoming a “marginal" opposition figure and categorically ruled out any cooperation with the current authorities, stressing that his...
Law13:32Jailed Armenian archbishop hospitalizedJailed Archbishop Michayel Ajapahyan has been transferred to the Izmirlian Medical Center in Yerevan.
Politics13:03Vanetsyan says Armenian authorities equating wealth with plunderHomeland Party leader Artur Vanetsyan has accused Armenia’s current authorities of portraying wealth as inherently criminal, arguing that they unfairly equate legitimate success with corruption.
Politics12:33Artur Vanetsyan: 2026 will be a decisive year for ArmeniaArtur Vanetsyan, leader of the Homeland Party and former head of Armenia’s National Security Service, belives that 2026 will be a decisive year for Armenia, its people and the Armenian diaspora.
Politics12:00Opposition politician accuses Pashinyan of seeking EU help to tilt electionsAn Armenian opposition figure accused Prime Minister Nikol Pashinyan on Tuesday of dragging the country into a “proxy war” and committing “state treason” by seeking European Union assistance ahead of...
Society11:30Armenia to take €300m in loans for Syunik development and housing for displaced peopleThe Armenian government is set to take out loans totaling about €300m to fund regional development in Syunik Province and housing programs for Armenians forcibly displaced from Nagorno-Karabakh...
In the world11:15Strong winds topple 24-meter Statue of Liberty replica in BrazilStrong winds toppled a 24-meter-tall replica of the Statue of Liberty in southern Brazil on December 15, after severe weather swept through parts of Rio Grande do Sul, The Express Tribune reported.
Politics11:08Iran totally opposes Trump's plan for Caucasus, official saysAli Akbar Velayati, Senior Advisor to the Leader of the Islamic Revolution for International Affairs, says Iran opposes US President Donald Trump’s Caucasus plan as it poses a serious threat to its...
Politics17:05Protest targets EU over political prisoners in ArmeniaMembers of the Armenian Revolutionary Federation’s Nikol Aghbalyan Student Union on Monday staged a protest outside the EU Delegation office in Yerevan, accusing the EU of failing to respond to...
Law16:36One arrested in probe into Armenian soldier's deathArmenia’s Investigative Committee says one person has been arrested in connection with the death of a serviceman on 12 December.
Politics16:28Samvel Babayan criticizes Pashinyan over Karabakh remarks, says issue remains unresolvedSamvel Babayan, a former secretary of the Nagorno-Karabakh (Artsakh) Security Council, on Monday accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan of misrepresenting the status of Nagorno-Karabakh and...
Politics15:35'Hatred must be uprooted from Armenia,' Samvel Karapetyan says in messageJailed businessman and philanthropist Samvel Karapetyan issued a message from his detention facility, calling for a “strong Armenia” and outlining an alternative vision to the current government...