Քաղաքական15:54Նիկոլ Փաշինյանի կողակիցը կրկին առաջին տիկին է հանդես գալիս. Նա 9 օրով գործուղվում է Նյու ՅորքՆիկոլ Փաշինյանի կողակիցը՝ Աննա Հակոբյանը կրկին հանդես է գալիս որպես Հայաստանի առաջին տիկին։ Նրա քաղաքացիական ամուսինը հունիսի 11-ին որոշում ստորագրել, որով Ա.
Քաղաքական15:39Cast off #6. Ինչպես ԿԸՀ-ն թքեց վարչական դատարանի վրա. կարևոր չի ինչպես եք քվեարկել, կարևոր է ինչպես ենք հաշվումԿարևոր չէ՝ ինչպես կքվեարկեք, կարևորն այն է՝ ինչպես մենք կհաշվենք։ Այս արտահայտությունն, ըստ տարածված կարիծիքի առաջին անգամ արել է Իոսիֆ Ստալինը, ԽՄԿԿ 17-րդ համագումարի ժամանակ։ Բայց իրականում այս...
Հասարակություն15:30Կարկուտը որոշ չափով վնասվել է գյուղատնտեսական մշակաբույսերըՀայաստանի տարածքում շաբաթվա ընթացքում շարունակվել է մշակաբույսերի աճն ու զարգացումը։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ հովտային շրջաններում շարունակվել է...
Առողջություն15:29Շագանակագեղձի քաղցկեղը տղամարդկանց մոտ քաղցկեղի ամենատարածված տեսակն էՏղամարդկանց առողջության միջազգային շաբաթը այս տարի անցկացվում է հունիսի 15-ից մինչև 21-ը
Քաղաքական15:25Չնայած համաձայնագրի կնքմանը, Իրանը երբևէ չի վստահելու ԱՄՆ-ին. Իրանցի փորձագետԻրանական պետական լրատվամիջոցները տարածել են ԱՄՆ–Իրան հնարավոր փոխըմբռնման հուշագրի 14 կետից բաղկացած նախագծի մանրամասներ։ Ըստ այդ հրապարակման՝ փաստաթուղթը նախատեսում է 60-օրյա վերջնական բանակցային...
Քաղաքական15:06«Զանգեզուրի միջանցքը» կկապի Ադրբեջանի հիմնական հատվածը Նախիջևանի տարածաշրջանի հետ». Ալիև«Ադրբեջանը վարում է վճռական քաղաքականություն՝ ուղղված տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության հաստատմանը և պահպանմանը»։ Այս մասին նշվել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ Շուշայում կայացած...
Հասարակություն15:03Կիևյան կամրջի փակ լինելու ընթացքում ի՞նչ երթուղիներով է երթևեկելու հանրային տրանսպորտըՄայրաքաղաքի Կիևյան կամրջի հիմնանորոգմամբ պայմանավորված՝ կառույցը հունիսի 17-ից միչև օգոստոսի 29-ը երթևեկության համար փակ է լինելու, այդ իսկ պատճառով քաղաքապետարանը քաղաքացիներին առաջարկում է...
Քաղաքական14:54Ընտրություններում հաղթանակը՝ լավ ուղերձ է ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացման ուղղությամբ. Մարթա Կոսը ՄիրզոյանինԵՄ ընդլայնման հարցերով հանձնակատարը հուլիսի 5-ին կայցելի Հայաստան։
Քաղաքական14:38Այսպիսի վատ ընտրություններ Հայաստանում չէին եղել, 49.7%-ի կեսն էլ չեն տարել. ՀարցումԵթե ՔՊ-ն տարել է 3/5-ը՝ պետք է մանդատներից հրաժարվեն, որովհետև կլինի նույն կրկեսը, որը նախորդ 5 տարվա ընթացքում տեսանք
Քաղաքական14:12ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղը հայտարարում է ճգնաժամի և բոյկոտի մասինՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, գործընկերներ, ուսանողներ և ԶԼՄ ներկայացուցիչներ, ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղում, ստեղծվել է ճգնաժամային...
Քաղաքական13:45Ընտրությունների արդյունքում արձանագրված երկու կարևոր փաստի հետ Փաշինյանը չի ուզում հաշվի նստել. Սաղաթելյան«Ընտրությունների արդյունքում արձանագրված երկու կարևոր փաստի հետ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ կերպ չի ուզում հաշվի նստել, համակերպվել»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան...
Հասարակություն13:29ԲԸՏՄ-ն վարույթ է հարուցել Կապանում դեղնավուն անձրևաջրերի հոսքի դեպքովԼաբորատոր հետազոտությունների արդյունքների և վարույթի ընթացքի վերաբերյալ կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն
Քաղաքական13:10ՔՊ-ականներն իրենց իրավական բեսպրեդելով ՀՀ-ում հաստատում են ավտորիտար, միակուսակցական համակարգ. Սուրեն ՍուրենյանցԸնդդիմությունը արձանագրում է՝ Փաշինյանի ու ՔՊ-ի իշխանությունը լեգիտիմ չեն
Քաղաքական12:59Ռուբենի խնդրանքով ես մտադիր եմ կազմակերպել կանանց միջազգային մարդասիրական պատվիրակություն, որը մոտ ապագայում կմեկնի Բաքու. Վերոնիկա ԶոնաբենդՌուբեն Վարդանյանի կինը՝ Վերոնիկա Զոնաբենդը հայտարարում է մարդասիրական նախաձեռնության մասին
Քաղաքական12:58Ինչպես է «Զվարթնոց»-ի հատուկ վերահսկվող տարածքից արված տեսանկարահանումը հայտնվել Փաշինյանի ընտանիքին պատկանող ՀԺ-ի տելեգրամյան էջում. Մանուկյանը դիմել է ԱԱԾ տնօրենինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը հայտնում է, որ քիչ առաջ ԱԱԾ տնօրեն Անդրանիկ Սիմոնյանին ուղղել է պատգամավորական հարցում, պարզելու, «թե ինչպես է հատուկ վերահսկվող տարածքից՝...
Քաղաքական12:54Ինչպե՞ս է աշխարհն արձագանքում ԱՄՆ–Իրան 14 կետանոց համաձայնագրինԱՄՆ-ի և Իրանի միջև հնարավոր փոխըմբռնման հուշագրի նախագծի շուրջ միջազգային արձագանքները շարունակում են ուշադրության կենտրոնում մնալ այն բանից հետո, երբ իրանական կողմը հրապարակեց փաստաթղթի ենթադրյալ...
Իրավունք12:46Դատավորների միությունը դարձել է MEDEL եվրոպական հեղինակավոր կազմակերպության անդամ2026 թվականի հունիսի 13-ին Իսպանիայի Բիլբաո քաղաքում կայացած MEDEL-ի (Magistrats Européens pour la Démocratie et les Libertés) Վարչական խորհրդի նիստում Հայաստանի Հանրապետության դատավորների միությունը...
Քաղաքական12:43Իոաննիսյան. Առանձին տեղամասերի վերաքվեարկությունը օրենսգրքում սևով սպիտակի վրա գրված հստակ կարգավորում է, որը ԿԸՀ-ն չի կարող «գրիչով ջնջել»«Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչ, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը, անդրադառնալով ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանի տարածած այսօրվա...
Քաղաքական12:34Պատգամավորների երդման տեքստը կփոփոխվի, այն կդառնա շատ ավելի համահունչ այսօրվա իրական պետությանը. Ալեն Սիմոնյանի նախաձեռնությունըԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը օրենսդրական 3 նոր նախաձեռնություններով է հանդես եկել։ Նա տեղեկացնում է, որ իր և իր գործընկերների երեք նախաձեռնություններն այս գումարման ԱԺ-ն կհասնցնի ու կքվեարկի առաջիկա...
Քաղաքական12:19Արևմուտքի տեսանկյունից՝ ՀՀ ներկայիս անհեռանկար, կապիտուլյացված ու կախյալ կառավարությունն ավելի ընդունելի է. ԶաքարյանԱՄՆ-ի տեսանկյունից, եթե Հայաստանը սկսում է աստիճանաբար հեռանալ Մոսկվայից, դա աշխարհում ընկալվում է որպես ռուսական ազդեցության թուլացման հերթական ցուցիչ

Политика13:02Вардан Восканян: Долгосрочная иранская стратегия предполагает изменение статус-кво в пользу Ирана«Нынешняя война против Ирана является крайне серьезным и сложным вызовом для этого государства. Вместе с тем, наряду с каждым вызовом почти всегда возникают и возможности», – написал заведующий...
Политика12:54Почти вся Куба без света. На фоне мощного блэкаута Трамп допускает ее «освобождение» или «захват»11 миллионов жителей Кубы остались без света на фоне национального блэкаута, пишет euronews.com. Министерство энергетики сообщило в сети X о "полном отключении" системы электроснабжения и...
Общество12:23Гагик Суренян: С сегодняшнего дня в долинах и предгорьях Армении наступила климатическая веснаС климатической точки зрения этот год – отличный: и температурные значения, и количество осадков – в нашу пользу, сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства...
Право12:15Супруга Сейрана Оганяна – Рузанна Хачатрян – подала в суд на Общественное телевидение АрменииСупруга бывшего министра обороны Армении, ныне депутата парламента от фракции оппозиционного блока «Армения» Сейрана Оганяна – Рузанна Хачатрян – подала в суд на Общественное телевидение республики.
Общество12:11Католикос-Патриарх Всея Грузии Илия II находится в отделении интенсивной терапииКатоликос-Патриарх Всея Грузии Илия II госпитализирован в Кавказский медицинский центр и находится под наблюдением врачей в связи с ухудшением состояния здоровья, сообщил телеканал "Имеди".
В мире12:05Основной хавбек «Интера» Генрих Мхитарян получил травму бедраУ армянского полузащитника «Интера» Генриха Мхитаряна выявлено растяжение подколенного сухожилия бедра, сообщает пресс-служба клуба.
Политика12:02Ночью в Абу-Даби погиб гражданин ПакистанаГражданин Пакистана погиб в Абу-Даби из-за падения обломков баллистической ракеты, сбитой ПВО Объединенных Арабских Эмиратов, говорится в сообщении пресс-службы эмирата.
Политика11:22Гагик Царукян: Политическая жизнь страны не должна превращаться в площадку для геополитической конфронтацииСегодня я хотел бы представить несколько ключевых принципов нашей предвыборной программы, а также наше видение будущего Армении, в качестве приглашения к открытому и содержательному диалогу с нашими...
Спорт17:33У женской сборной Армении по футболу новый тренерАртак Адамян принял решение прекратить свою работу в женской сборной Армении по футболу. Мариам Степанян назначена главным тренером женской национальной сборной Армении. До этого Степанян возглавляла...
Общество17:17В Таиланде женщина предложила любовнице мужа взять его в аренду за $920 в месяцВ Таиланде женщина вместо развода предложила любовнице взять ее мужа в аренду за $920 в месяц, пишет NDTV.
Общество17:10Архиепископ Абраам Мкртчян освобожден от должности предстоятеля Вайоцдзорской епархииПатриаршим распоряжением Его Святейшества Гарегина II, Верховного патриарха и Католикоса всех армян, от 16 марта 2026 года Его Преосвященство архиепископ Абраам Мкртчян освобожден от должности...
Право16:43Житель Таиланда увидел жену с любовником в машине и устроил стрельбуЖитель Таиланда устроил стрельбу на улице около больницы, заметив свою супругу, садящуюся в машину к другому мужчине.
Образование16:38Инициатива «Гитуж»: Под угрозой принцип профессиональной автономии всех научных учреждений Армении«Ситуация, возникшая вокруг принудительного увольнения директора Музея-института Геноцида армян Эдиты Гзоян, вызывает серьезную обеспокоенность с точки зрения автономии научных учреждений и...
Общество16:19Умер Юрген Хабермас: чем он запомнилсяЮрген Хабермас, один из самых влиятельных философов послевоенной Германии, умер в возрасте 96 лет, пишет Би-би-си.
Право16:11У блогера Лерчек, которой провели химиотерапию, начал слепнуть один глазУ блогера Лерчек (Валерий Чекалиной), которой провели химиотерапию для лечения рака четвертой стадии, начал слепнуть один глаз, сообщила в Гагаринском суде Москвы ее адвокат Юлия Лисановская.
В мире16:08Врач развенчал мифы о правильном питанииВ газетах, журналах и пабликах в Сети можно встретить много заметок с советами, как правильно питаться, чтобы оздоровиться, молодеть и похудеть.
Образование15:57Петросян: Как специалист продолжу изучение истории и наследия Арцаха, это не связано ни с миром, ни с войной«Я считаю, что все, что мы делаем, не имеет никакого отношения к каким-либо политическим процессам, и крайне маловероятно, что что-либо будет предпринято в этом направлении», – заявил в интервью...
Разное15:39В Сети опубликовали фото исхудавшей Аллы Пугачевой с тростьюПевица Алла Пугачева появилась на публике с тростью. Фотографию исполнительницы с этим аксессуаром опубликовала поклонница артистки в социальной сети. На снимке запечатлена Пугачева вместе со своим...
Политика15:34Вардан Восканян: «Если Иран продержится, это уже будет победой»«По меньшей мере, на протяжении 10 дней иранская система очень четко продемонстрировала свою жизнеспособность.
Общество15:15Погода в Армении: 16-19 марта температура воздуха постепенно повысится на 4-6 градусовДнем 16-го, ночью 17-го, 20-го марта время от времени в большинстве районов Армении, 21-го марта - в отдельных районах республики ожидаются осадки, в горных районах– в виде снега, в предгорьях и...