Հասարակություն12:50Ողբերգական վթար. «UAZ»-ը գլորվել է ձորակը՝ մոտ 30 մետր, վարորդը մաhաgել էՀունիսի 12-ին՝ ժամը 17։16-ին, Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գեղաշեն գյուղի սարերում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ «UAZ» մակնիշի ավտոմեքենան շրջվել է.
Քաղաքական12:34Արդյո՞ք սարքերի աշխատանքին միջամտություն է եղել. Գոհար Մելոյանը բացահայտել է խախտումներ«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի պատգամավորության թեկնածու, սահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը տեսանյութ է հրապարակել հունիսի 7-ին ԱԺ հերթական ընտրությունների քվեարկության ընթացքից՝ ընտրատեղամասերից մեկից, ու գրել.
Աշխարհում12:20Հռոմի պապի ինքնաթիռը տեխնիկական խնդիր է ունեցել. Լևոն XIV-ին տրամադրվել է Իսպանիայի թագավորի Falcon-ըՀռոմի պապ Լևոն XIV-ը նստել է Իսպանիայի թագավորի առաջարկած «Falcon» ինքնաթիռը, այն բանից հետո, երբ տեխնիկական խնդրի պատճառով պապական ինքնաթիռը Թեներիֆե կղզում վայրէջք է կատարել։ Reuters-ի հաղորդմամբ,...
Քաղաքական11:59Ներթուրքական քննարկումները մեզ համար շատ էական չէին լինի, եթե այս ամենում հնարավոր չլիներ հասկանալ թուրքական պետության ընթացքը. ԳեղամյանԹուրքիայում թեժ քննարկումների առիթը ազգային հավաքականի համար պատրաստված պաշտոնական հոլովակն է, որն ունի մի քանի պատճառ։
Աշխարհում11:45Դեյվիդ Բեքհեմի անունը՝ Հոլիվուդի Փառքի ծառուղումՆա դարձել է առաջին ֆուտբոլիստը, ով ստացել է իր անվանական աստղը Հոլիվուդյան Փառքի ծառուղում։
Քաղաքական11:35Իրանը հայտարարել է՝ ԱՄՆ-ի հետ փոխըմբռման հուշագիրը մոտ է ավարտինԻրանի արտաքին գործերի նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ Թեհրանն ու Վաշինգտոնը մոտ են երկկողմ փոխըմբռնման հուշագրի վերջնական համաձայնեցմանը, որի շրջանակում նախատեսվում է Իրանի սառեցված...
Հասարակություն11:27Կայծակից վթարվել է տրանսֆորմատոր, Արագածոտնի մարզի մի շարք բնակավայրեր հոսանքազրկված ենԵրեկ՝ ժամը 18:16-ին, եղանակային անբարենպաստ պայմանների՝ ուժեղ կայծակի հետևանքով վթարվել է Ալագյազ 35/10 կՎ ենթակայանի ուժային տրանսֆորմատորը, ինչի հետևանքով հոսանքազուրկ են մնացել Արագածոտնի մարզի մի...
Քաղաքական11:14Հայաստանում չկա ընկալում, որ մենք շատ փոքր և վտանգավոր, բայց ընդհանուր նավի մեջ ենք, որը մտել է վտանգավոր մի փոթորկի մեջ. Հովհաննիսյան«Ինչո՞ւ չեն հասկանում, որ իշխանական հատվածն ու ընդդիմադիր ընտրազանգվածները տարբեր «նավերով» չեն ընթանում այս ամենի միջով, և սպառնալի զարգացումները կոլապսի են բերելու մեր ամբողջ երկիրը»։
Կենցաղ11:02Վաղը Սև ծովի շրջաններից ակտիվ ցիկլոն է ներթափանցելու Հայաստանի տարածքԱյսօր Հայաստանի ողջ կդիտվի ջերմ, առանց տեղումների եղանակ: Վաղը Սև ծովի շրջաններից ակտիվ ցիկլոն է ներթափանցելու, ինչի արդյունքում վաղը ողջ օրվա ընթացքում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են ամպրոպային...
Իրավունք10:35Մաթեմատիկոս և բլոգեր Միխայիլ Վերբիցկին ձերբակալվել է «Զվարթնոց» օդանավակայանումՆա ներառված է ՌԴ աhաբեկիչների և ծայրաhեղականների ցուցակում
Իրավունք10:19Ավտովթար՝ Երևանում. 4 վիրավորների մեջ կան անչափահասներՆախօրեին ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 18:45-ի սահմաններում Սեբաստիա-Տիչինա փողոցների խաչմերուկում բախվել են 31-ամյա Արմեն Վ.-ի վարած «Opel» մակնիշի և 37-ամյա...
Տարածաշրջան10:11Ջավախքցիները դժգոհում են Ախալքալաք-Կարծախ գրեթե անանցանելի ճանապարհիցԱխալաքալաք-Կարծախ միջպետական նշանակության ճանապարհի վիճակը կրկին ծայրահեղ ծանր է։ Jnews.gе-ն գրում է, որ բողոքներ է ստացել բնակիչների և վարորդների կողմից։ Վերջին անգամ թեթևակի հարթեցման աշխատանքներ...
Քաղաքական09:45Այս ընտրությունները չեն կարող համարվել լեգիտիմ, նաև կա պայքարի նոր, բավականին հետաքրքիր հնարավորություն. Ռոբերտ Քոչարյան«Ես մեծ փորձ ունեմ քաղաքականության մեջ, այդպիսի բան երբեք չի եղել, և միայն այս բլոկը արդեն բավարար է համարելու, որ միջամտությունը եղել է այն աստիճանի, որը կարող էր ունենալ ազդեցություն վերջնական...
Քաղաքական09:29Իշխանությունը ԲՀԿ-ի վերաբերյալ վաղուց որոշում ունի, սակայն գործընթացը ձգձգում է՝ խորացնելու ընդդիմադիր հատվածում առկա անորոշությունն ու հիասթափությունը. Աբրահամյան«Իշխանությունը ԲՀԿ-ի վերաբերյալ վաղուց որոշում ունի, սակայն գործընթացը ձգձգում է՝ լավ հասկանալով, որ խորացնում է ընդդիմադիր հատվածում առկա անորոշությունն ու հիասթափությունը»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ»...
Օրվա թեմա09:16Սխալ ընտրված արևային ակնոցը կարող է վնասել տեսողությանը և առողջությանըԱրևային ակնոցները միաժամանակ և՛ անհրաժեշտություն են, և՛ նորաձևության ու գեղեցկության կարևոր տարր: Թեև շատերը դրանք դիտարկում են որպես ոճային աքսեսուար, դրանց առաջնային և ամենակարևոր գործառույթը...
Քաղաքական08:59Ի՞նչը շնորհավորի Ալիևը, իր սպասելիքները դեռ արդարացված չեն՝ ՔՊ-ն չունի սահմանադրական մեծամասնություն. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Այս ողջ պատմության մեջ նա ոչ էլ շնորհավորող է։ Նա շնորհավորանք ընդունող է»։
Օրվա մամուլ08:44«Հրապարակ». ՌԴ իշխանությունը գուցե ընդունի ընտրությունների արդյունքներն ի գիտություն, առանց շնորհավորանքների«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դիվանագիտական աղբյուրները չեն բացառում, որ Ռուսաստանը չճանաչի Հայաստանում հունիսի 7-ին տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքները։ Մինչ այս պահը պաշտոնական Կրեմլից...
Օրվա մամուլ08:42«Փաստ». Փաշինյանը հայ ժողովրդի մեծ մասին կաշառակեր է անվանում«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեի ասուլիսում Նիկոլ Փաշինյանը բառացի հայտարարեց հետևյալը. «Ես գիտեմ մի բան՝ ՔՊ-ն ստացել է 100 %-ով օրգանիկ քվե, էն մյուս ուժերը ստացել են 100%ով ընտրակաշառքով քվե»: Ապա...
Օրվա մամուլ08:40«Հրապարակ». Ռուսաստանից ժամանել են Հայաստան և ՔՊ-ի օգտին քվեարկել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տարածված կարծիք կար, թե Ռուսաստանից ժամանած ՀՀ քաղաքացիները, որոնք եկել էին հունիսի 7-ի ընտրություններին մասնակցելու, ուղարկվել են կա՛մ Ռուսաստանի իշխանությունների կողմից,...
Օրվա մամուլ08:38«Փաստ». Երբ որևէ գերտերություն չի ճանաչում իր դաշնակցի ընտրությունները, այն վերածում է թշնամական տարածքի«Փաստ» թերթը գրում է. «Գերտերության կողմից դաշնակից կամ գործընկեր երկրի ընտրությունների արդյունքների մերժումը երբեք սոսկ իրավական գնահատական կամ դիվանագիտական դիրքորոշում չէ։ Միջազգային...

Политика17:02Пашинян: Готовы обеспечить автомобильное сообщение по маршруту Корнидзор-Горис-Ехегнадзор-Ерасх между Азербайджаном и Нахиджеваном«Армения с существующей инфраструктурой готова обеспечить автомобильное сообщение по маршруту Корнидзор-Горис-Ехегнадзор-Ерасх между западными районами Азербайджана и Нахичеванской автономной...
Политика16:40С тел удерживаемых в Азербайджане армянских пленных выжиганием удаляли татуировки с изображением креста. Доклад«В Азербайджане армянским заключенным, как рассказывают их семьи, запрещают получать религиозную литературу, в частности Библию», – говорится в ежегодном докладе Комиссии США по международной...
Спорт16:31Лыжница Анастасия Багиян завоевала второе золото на Паралимпиаде-2026Российская лыжница Анастасия Багиян завоевала золотую медаль в гонке на 10 км с раздельным стартом на Паралимпийских играх в Милане и Кортина-д'Ампеццо, пишет РБК.
Политика16:19Разоблачена кампания против ANCA с вовлечением армян, включая депутата парламента АрменииРасположенная в Лондоне компания Apollo Strategic Communications 2 марта 2026 года направила редакторам американских СМИ письмо с предложением провести «непубличные обсуждения», целью которых было...
Общество15:31Осадки возвращаются: где в Армении будет снег и дождьДнем 11-го, 13-14 марта в отдельных районах Армении, а 15-16 марта в большинстве районов ожидаются осадки, в горных районах и предгорьях – в виде снега, в долинах - в виде дождя со снегом и дождя.
Общество15:21Пожар произошел на складе цеха по производству кофе в Ереване11-го марта в 08:27 в центр оперативного управления 112 МВД был получен звонок о том, что вспыхнул пожар на складе цеха по производству кофе, расположенного на 19-ой улице Нор Ареш города Ереван.
В мире15:12СМИ: Михаил Галустян встретил новую возлюбленную до развода и хочет на ней женитьсяЮморист Михаил Галустян встретил новую возлюбленную еще до развода, передает KP.RU со ссылкой на источники, близкие к артисту.
Политика14:32Никол Пашинян прибыл в СтрасбургНикол Пашинян прибыл в Страсбург. В аэропорту его встретила вице-председатель Европейского парламента, член Социал-демократической партии Кристель Шальдемосе. Об этом сообщает пресс-служба...
Политика14:29Азербайджан заселяет азербайджанцами в прошлом исключительно армянские населенные пункты в АрцахеНезависимая академическая платформа MONUMENT WATCH, регистрирующая и представляющая состояние культурного наследия Арцаха и изменения в нем, коснулась политики Баку по заселению Республики Арцах...
Политика14:01Путин выразил признательность Алиеву за содействие в эвакуации россиян из ИранаПрезидент России Владимир Путин в ходе телефонного разговора выразил признательность президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву за содействие в организации эвакуации из Ирана российских граждан, сообщает...
Политика13:23«Голос Армении»: Не упоминать Арцах и Геноцид: кадровые чистки в антиармянском интерьереГазета «Голос Армении» пишет: «Армянская общественность взбудоражена слухами об увольнении (или добровольном уходе) двух ученых — руководителей весьма знаковых для сегодняшних реалий учреждений.
Политика13:06МПА СНГ получила приглашение вести наблюдение на парламентских выборах в АрменииНа имя Председателя Совета Межпарламентской Ассамблеи СНГ, Председателя Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентины Матвиенко поступило письмо от Председателя Национального...
Общество12:52Трагическое ДТП произошло на автодороге Ереван-Ерасх в Армении10-го марта в 23:17 в Араратский областной центр оперативного управления был получен звонок о том, что на автодороге Ереван-Ерасх произошло ДТП, в автомобиле есть застрявший гражданин, требуется...
Политика12:48Путин поздравил Анастасию Багиян с золотой медалью на Паралимпийских играх - 2026Президент России Владимир Путин поздравил российскую лыжницу Анастасию Багиян, которая выиграла золотую медаль в лыжном спринте классическим ходом в категории NS1 для атлетов с нарушением зрения на...
Здоровье12:46В Армении выявили факт фальсификации серии препарата, предназначенного для терапии рака молочной железыИнспекционный орган здравоохранения и труда Армении получил сигнал о фальсификации серии препарата «Герцептин», предназначенного для терапии рака молочной железы.
Регион12:36ВОЗ одобрил рекомендации властей Ирана из-за кислотных дождейЗа обстановкой в Иране внимательно наблюдает Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ). После ударов США и Израиля по иранским нефтехранилищам на севере и западе страны в ВОЗ опасаются выпадения...
Политика12:31Кэролайн Левитт: США пока не готовы объявить о снятии каких-либо санкций в нефтяной сфереВ администрации США пока идут лишь обсуждения возможности частичного снятия санкций со стран, связанных с нефтедобычей, заявила пресс-секретарь Белого дома Кэролайн Левитт.
Политика12:20Посольство Ирана в Армении сообщает о ракетном ударе по старому армянскому кварталу в ТегеранеЖилой дом в старом армянском квартале Маджидие в Тегеране подвергся ракетному удару в ходе атаки на Иран со стороны США и Израиля.
Политика12:02Абрамян: Политический дискурс вокруг вопроса о вторжении Азербайджана на том или ином этапе на территорию Армении достигает все более абсурдных высотПолитический дискурс вокруг вопроса о вторжении Азербайджана на том или ином этапе на территорию Армении достигает все более абсурдных высот.
Тема дня11:52Праздники Армянской церкви: Средина (Мичинк)Средина (Мичинк) разделяет Великий Пост на две половины. Согласно архиепископу Магакии Орманяну, Мичинк – это среда четвертой недели или 24-ый день Великого Поста. Начиная с Мичинка, во время...