Մշակույթ08:55Տաթևի Մեծ անապատում պեղումների ընթացքում հայտնաբերել են ուշագրավ գտածոներՊատմամշակութային ժառանգության գիտահետազոտական կենտրոնի հնագիտական արշավախումբը (արշ. ղեկ. Ա. Նալբանդյան) վերսկսել է պեղումները Տաթևի Մեծ անապատում։ ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ թեպետ պեղումները նոր են...
Օրվա մամուլ08:33«Հրապարակ». Ներողություն են խնդրել և բողոքը հետ է վերցրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հունիսի 2-ին Արթիկում, հենց համայնքապետարանի շենքի առջև, ՔՊ-ականները, այդ թվում` պատգամավորության թեկնածուի որդին, դաժան ծեծի էին ենթարկել Ռոբերտ Քոչարյանի աջակից Հակոբ...
Օրվա մամուլ08:32«Ժողովուրդ». Հղի կնոջ նկատմամբ բռնության աղմկահարույց դեպքի մասով նախաքննական մարմինը դեռևս չի շտապում մեղադրյալների հարցում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մասիսում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համակիրների և հղի կնոջ նկատմամբ բռնության աղմկահարույց դեպքից անցել է արդեն 10 օր, սակայն նախաքննական մարմինը դեռևս չի շտապում...
Օրվա մամուլ08:29«Հրապարակ». ՔԿՀ-ներից մեկում ընտրությունների գիշերը ինչու են ծeծի ենթшրկել կալանավորներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով, ՔԿՀ-ներից մեկում ընտրությունների գիշերը ծեծի են ենթարկել կալանավորներին։ Եթե հիշում եք` առաջին տեղեկությունը ստացվեց կալանավայրերից, և պարզվեց, որ...
Օրվա մամուլ08:28«Ժողովուրդ». «Խաղողի արժեշղթային միասնական էլեկտրոնային տեղեկատվական համակարգը» կպետականացվի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզեց, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել կառավարության որոշման նախագիծ, որով նախատեսվում է Հայաստանի...
Օրվա մամուլ08:27«Հրապարակ». «Դեմոկրատ» Փաշինյանը որոշել է վարչական լծակները բավարար չափով չկիրառած և ընտրողներին տեռորի չենթարկած պաշտոնյաներին պատժել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում սրտատրոփ սպասում են կիրակի օրվան, երբ կհրապարակվեն ընտրությունների վերջնարդյունքները, և դրանից հետո միայն Նիկոլ Փաշինյանը կադրային որոշումներ կկայացնի։ Խոսում են, որ...
Օրվա մամուլ08:24«Ժողովուրդ». Ինչպե՞ս է հնարավոր առողջական խնդիրներով պրոֆեսիոնալ սպորտով զբաղվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզել է, որ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը (ԿԳՄՍՆ) հանրային քննարկման է ներկայացրել կառավարության որոշման նախագիծ, որով...
Օրվա մամուլ08:23«Հրապարակ». Վերջնական և միասնական որոշումը երկու խմբակցությունները` կայացնելու են համատեղ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հունիսի 7-ի ընտրություններից հետո օրակարգային թիվ մեկ հարցը շարունակում է մնալ մանդատները վերցնել-չվերցնելու հարցը: Ճիշտ է` երեկ Նարեկ Կարապետյանը հայտարարեց, որ այսօր...
Քաղաքական08:07ՔԿ աշխատակիցները խուզարկում են Արեգնազ Մանուկյանի բնակարանըԱյսօր վաղ առավոտյան ՀՀ քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչները ժամանել են ԲՀԿ ցուցակում ընդգրկված, «Մայր Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Արեգնազ Մանուկյանի բնակարան՝ խուզարկություն կատարելու...
Քաղաքական07:59Անձրև, ամպրոպ, քամու ուժգնացում. Ինչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում հունիսի, 12-ին և 14-15-ին՝ գիշերը և կեսօրից հետո, 16-ին կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ նաև քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։ Քաղաքի առանձին...
Հասարակություն07:45Բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 12-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
Քաղաքական01:35Կրկնաընտրություն պետք է լինի. Նարեկ Կարապետյան«Այլևս Պաշտոնապես ԸՆՏՐԱԿԵՂԾԱՐԱՐՆԵՐ!! Կրկնաընտրություն պետք է լինի!!»,-նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը՝ անդրադառնալով ԿԸՀ քիչ առաջ կայացրած որոշումներին։ Նա...
Քաղաքական01:24Կնշանակվի՞ վերաքվեարկություն թիվ 35/65 և 10/51 տեղամասերումԹիվ 35/65 և 10/51 տեղամասերում քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու վերաբերյալ ԿԸՀ կայացրած որոշումներից հետո ակտիվ քննարկվում է այդ տեղամասերում վերաքվեարկություն անցկացնել-չանցկացնելու...
Քաղաքական01:11ԿԸՀ որոշումները անհապաղ ենթակա են դատական բողոքարկման ամենաքիչը՝ ԲՀԿ կողմից. Սոս ՀակոբյանՓաստաբան, «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սոս Հակոբյանը, արձագանքելով թիվ 35/65 և 10/51 տեղամասերի քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու մասին որոշումներին, գրում է.
Քաղաքական01:03ԿԸՀ գաղտագողի կայացված այս խայտառակությունը ուղիղ ԲՀԿ–ին ուղղված հարված էր. Իվետա ՏոնոյանԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը, անդրադառնալով ԿԸՀ՝ երկու ընտրատեղամասերում ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելուն, գրում է.
Սպորտ23:22Կայացավ Ֆուտբոլի Աշխարհի 2026 թվականի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությունըՄեկնարկային հանդիպմանը Մեքսիկայի հավաքականը կմրցի ՀԱՀ-ի ընտրանու հետ
Քաղաքական22:56Որքան հասկացա, քիչ առաջ ԲՀԿ-ից գողացան 5 մանդատը. Ռուբեն ՄելիքյանԴա կատարվեց 10/51 տեղամասի արդյունքներն անվավեր ճանաչելով, իսկ այնտեղ ԲՀԿ-ն կարծեմ մոտ 130 քվե էր ստացել
Քաղաքական22:35Վստահ եմ, ոչ հեռու ապագայում ունենալու ենք իշխանություն, որը իրապես արմատախիլ կանի օլիգարխիան. Բաբկեն ՀարությունյանԱնկասկած, Նիկոլը այդպես էլ չի պատժելու երկիրը թալանածներին, մաքսիմում նրանց հսկայական ունեցվածքի մի մասը վերադարձնելու է պետությանը
Քաղաքական22:23ԿԸՀ-ն անվավեր ճանաչեց թիվ 35/65 և 10/51 տեղամասերի քվեարկության արդյունքներըԵրկու դեպում էլ ԿԸՀ-ն հաղորդում ներկայացրեց դատախազություն;
Քաղաքական22:07Թրամփը չեղարկել է Իրանի դեմ նախատեսված հարվածներըՈրպես Միացյալ Նահանգների նախագահ՝ ես չեղարկել եմ այսօր երեկոյան Իրանի վրա նախատեսված հարվածներն

Politics13:25Legal expert links clergy-Pashinyan meeting to MICE motivesConstitutional law expert Gohar Meloyan has reflected on Thursday's meeting between eight senior clerics of the Armenian Apostolic Church and Prime Minister Nikol Pashinyan in Yerevan.
Law12:45AntiFake staff delivers letter to U.S. EmbassyEmployees of the opposition media outlet AntiFake, founded by detained activist and podcaster Narek Samsonyan, gathered outside the U.S.
In the world12:21Sumatra flooding death toll rises to 84Flooding and landslides across Indonesia's Sumatra island have killed at least 84 people this week and dozens more are missing, rescue officials said on Friday, November 28.
Politics12:06Analyst: U.S. sees Turkey as strategic counterweight to Russia, China and IranThe United States views Turkey as a natural barrier and counterweight to its main geopolitical rivals Russia, China and Iran, driving Washington to frame South Caucasus developments through a Turkish...
Politics11:34Armenia at a 'watershed moment', opposition MP saysArmenia is entering a “watershed moment” in which people must choose between “values and destruction”, according to opposition MP Tigran Abrahamyan.
Society11:10Armenian minister warns wild animals may move toward settlements after forest firesArmenia’s Environment Minister Hambardzum Matevosyan has warned that recent forest fires in Tavush Province have forced many wild animals to flee their natural habitat, increasing the likelihood they...
Society17:06Yerevan choked by heavy smog as experts warn of health risksA persistent blanket of smog has settled over Yerevan in recent days, prompting growing alarm from residents, physicians and environmental specialists who say the capital is experiencing one of its...
Law16:35Lawyer credits Armenian activist's release to public pressureAn Armenian court has ordered the release of opposition activist Lidya Mantashyan, ending her five-month detention in a criminal case involving Archbishop Bagrat Galstanian and 17 of his supporters.
Law16:04Armenian female activist releasedOpposition activist Lidya Mantashyan, who had been in detention for five months in connection with a criminal case involving the Holy Struggle movement members and supporters, was released on...
Politics15:30Vagharshapat election results not challenged, CEC saysThe Administrative Court of Armenia has not received any appeals challenging the results of the recent municipal elections in Vagharshapat, the Central Electoral Commission (CEC) reported on Thursday.
Law15:00Armenian MP urges chief prosecutor to release female activist immediatelyIndependent MP Taguhi Tovmasyan has accused Armenian Prosecutor General Anna Vardapetyan of applying justice selectively, following the different treatment of two high-profile female detainees.
Politics14:30Armenian government allocates 3 bln drams to Yerevan amid transport fare shortfallThe Armenian government on Thursday approved more than 3 billion drams in additional funding for Yerevan to help cover a budget shortfall caused by lower-than-expected revenue from public transport...
Politics14:00CSTO supports peace deal between Armenia, AzerbaijanMember states of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) have voiced support for the swift conclusion of a peace treaty between Armenia and Azerbaijan.
Politics13:33Armenian opposition MP hits out at ex-ombudsman's remarksArmenian opposition lawmaker Kristine Vardanyan accused newly formed political groups of promoting “one-step solutions” and blaming established opposition forces for their own lack of traction.
Law13:00Armenian authorities foil attempt to smuggle 22,000 boxes of heated tobaccoOfficers of Armenia's State Revenue Committee (SRC) and National Security Service (NSS) have thwarted an attempt to illegally export a large consignment of heated tobacco products from the country.
In the world12:45MEPs call for social media ban on under-16sMEPs are calling for ambitious EU action to protect minors online, including an EU-wide minimum age of 16 and bans on the most harmful addictive practices.
Law12:30Chief of Armenian PM's staff accused of making false claims about detained opposition podcastersLawyer Arsen Babayan on Thursday accused Arayik Harutyunyan, chief of the prime minister’s staff, of making false statements about the criminal case against detained opposition podcasters Narek...
Law11:54Suspect in National Guard shooting identified as 29-year-old Afghan nationalThe suspect in the Washington, D.C., shooting that critically wounded two National Guard members was an Afghan national who served alongside U.S.
Economy11:44Online deposit via Byblos Mobile; no branch visit requiredByblos Bank Armenia offers customers the opportunity to open a high-yield online deposit through the Byblos Mobile application.
Society11:30Wildfires near Dilijan containedArmenian emergency officials say that wildfires that broke out in forested areas near the Dilijan serpentine road and close to the Lernayin Hayastan Resort have been fully contained.