«ARMTECH» ՀԱՋՈՐԴ ԿՈՆԳՐԵՍԸ` 2009-ԻՆ
Երկրորդ սերնդի բարեփոխումների իրականացման գործում ունեցած հաջողությունների և բացթողումների համար պատասխանատվություն է կրում ամբողջ հասարակությունը: Սան Ֆրանցիսկոյում կայացած «ArmTech’07» առաջին կոնգրեսում նման հայտարարություն է արել Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Վարդան Օսկանյանը: Նա անդրադարձել է Հայաստանի առաջընթացին, կայունությանը և հեռանկարին:
Ըստ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության, անդրադառնալով ժամանակակից տնտեսության զարգացման գործում բարձր տեխնոլոգիաների դերին ու նշանակությանը, նախարարը հատկապես կարևորել է դրանց կիրառումը կրթության և առողջապահության ոլորտներում: Հիշեցնենք, որ Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման հեռանկարներին նվիրված կոնգրեսը տեղի է ունեցել հուլիսի 5-7-ը: Կոնգրեսի հաջորդ գումարումը նախատեսվում է 2009թ.:

ИТ в Армении 18:14 09/07/2007
Ереван, 9 июля. Panorama.am. Министр иностранных дел Армении Вардан Осканян высоко оценил значение прошедшего в Сан-Франциско международного конгресса армянских технологий – “ArmTech – 2007”. Как сообщает пресс-служба МИД РА, выступая на конгрессе, он подчеркнул важность роли высоких технологий в развитии современной экономики. Глава МИД отметил, что развитие данной сферы в Армении способствует улучшению качества образовательной и здравоохранительной систем.
Очередной конгресс, посвященный перспективам развития информационных технологий в Армении, состоится в 2009 году. Напомним, что “ArmTech – 2007” прошел 5-7 июля текущего года. В мероприятии приняли участие более 500 действующих в сфере высоких технологий армянских организаций из разных стран мира.