Տնտեսություն 12:56 26/06/2008
Երևանում այսօր բացվել է DigiTec Business երկօրյան համաժողովը: Ինչպես նշեց Microsoft ընկերության երևանյան մասնաճյուղի ղեկավար Գրիգորի Բարսեղյանը, համաժողովի կազմակերպիչները մտադիր են աջակցել տնտեսության տարբեր ճյուղերում տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ներդրմանը, նորարարական ծրագրերի և տեղեկատվական հնարավորությունների` բիզնես ավտոմատացման ներկայացմանը:
DigiTec Business համաժողովի շրջանակներում նախատեսված ցուցահանդեսի անցկացում, որի ժամանակ բանկային, հանքաարդյունաբերական, զբոսաշրջային, առողջապահական, կրթական, կոմերցիոն, շինարարական և տրանսպորտային բնագավառներում մասնագիտացված ընկերություները կներկայացնեն գործող տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների կիրառմամբ բիզնես ավտոմատացման իրենց լուծումները:
Համաժողովին մասնակցում են մոտ 20 ընկերություններ, որոնց թվում են ինչեպս աշխարհահռչակ Microsoft, IBM, Intell ընկերություններն, այնպես էլ տեղական` Smart systems, ADC, Unicomp, Armsoft, Menq Media, Microsoft RL, Armenian Stile, Sinergy, Armenian Programs, Sorsio, Media Stile, CHS Versel Servise, Job Finder, Lokator AM, Grant Toronto Amio, Tale Sale, Intel և Hyulet Pakardev ընկերությունները:
DigiTec Business համաժողովի կազմակերպիչներն են Ինֆորմացին տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՍՁՄ), Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների (գործատու) հանրապետական միությունը, Հայաստանի բանկերի միությունն ու Microsoft ընկերության երևանյան մասնաճյուղը:

IT Industry in Armenia 15:38 26/06/2008
DigiTech Business two-day conference has been opened in Yerevan today. As Grigor Barseghyan, the head of Yerevan office of Microsoft Company, noticed the organizers of the conference intended to help to insert informational and communicational technologies of different spheres of economy and introduce business automation of innovated projects and informational chances.
In the frames of DigiTech Business conference an exhibition is anticipated where companies specialized in the spheres of bank, mine-industry, tourism, healthcare, education, building and transport.
The conference brings together about 20 companies. Among them are famous Microsoft, IBM, Intell companies, as well as informational Smart systems, ADC, Unicomp, Armsoft, Menq Media, Microsoft RL, Armenian Stile, Sinergy, Armenian Programs, Sorsio, Media Stile, CHS Versel Servise, Job Finder, Lokator AM, Grant Toronto Amio, Tale Sale, Intel andHyulet Pakardev companies.
The organizers of DigTech conference are the Union of Informational Technological Enterprise, the Republican Union of Armenian Manufacturer and Businessmen, Union of Armenian Banks and Yerevan Office of Microsoft Company.