Տնտեսություն 12:56 26/06/2008
Երևանում այսօր բացվել է DigiTec Business երկօրյան համաժողովը: Ինչպես նշեց Microsoft ընկերության երևանյան մասնաճյուղի ղեկավար Գրիգորի Բարսեղյանը, համաժողովի կազմակերպիչները մտադիր են աջակցել տնտեսության տարբեր ճյուղերում տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ներդրմանը, նորարարական ծրագրերի և տեղեկատվական հնարավորությունների` բիզնես ավտոմատացման ներկայացմանը:
DigiTec Business համաժողովի շրջանակներում նախատեսված ցուցահանդեսի անցկացում, որի ժամանակ բանկային, հանքաարդյունաբերական, զբոսաշրջային, առողջապահական, կրթական, կոմերցիոն, շինարարական և տրանսպորտային բնագավառներում մասնագիտացված ընկերություները կներկայացնեն գործող տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների կիրառմամբ բիզնես ավտոմատացման իրենց լուծումները:
Համաժողովին մասնակցում են մոտ 20 ընկերություններ, որոնց թվում են ինչեպս աշխարհահռչակ Microsoft, IBM, Intell ընկերություններն, այնպես էլ տեղական` Smart systems, ADC, Unicomp, Armsoft, Menq Media, Microsoft RL, Armenian Stile, Sinergy, Armenian Programs, Sorsio, Media Stile, CHS Versel Servise, Job Finder, Lokator AM, Grant Toronto Amio, Tale Sale, Intel և Hyulet Pakardev ընկերությունները:
DigiTec Business համաժողովի կազմակերպիչներն են Ինֆորմացին տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՍՁՄ), Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների (գործատու) հանրապետական միությունը, Հայաստանի բանկերի միությունն ու Microsoft ընկերության երևանյան մասնաճյուղը:

Экономика 11:10 26/06/2008
В Ереване сегодня открылся двухдневный форум DigiTec Business. Как отметил руководитель ереванского представительства компании Microsoft Григорий Барсегян, организаторы форума намерены оказать содействие внедрению информационных и телекоммуникационных технологий в различных отраслях экономики, представлению инновационных программных и информационных возможностей по автоматизации бизнеса.
В рамках форума DigiTec Business предусмотрено проведение выставки, где специализирующиеся на банковской, горнорудной, туристической, здравоохранительной, образовательной, коммерческой, строительной и транспортной отраслях компании, действующие в сфере информационных и телекоммуникационных технологий представят свои решения в сфере автоматизации бизнеса. Планируется также проведение круглых столов, семинаров, тренингов.
В форуме принимают участие около 20 компаний, среди них такие всемирно известные, как Microsoft, IBM, Intell, а также местные компании - Smart systems, ADC, Unicomp, Armsoft, Менк Медиа, АрменТел, Синерджи, Армянские программы, Сорсио, Медиа Стайл, Си Эйдж Эс Версел Сервисис, Грант Торонтон Амио, Телл Селл, Интел, Хюллет Паккард и другие.
Организаторами форума выступают Союз предприятий информационных технологий Армении, Союз промышленников и предпринимателей Армении, Союз банков Армении при содействии ереванского офиса компании Microsoft и компании ADC (Armenian Datacom Company).