Տնտեսություն 13:03 06/02/2009
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) ներդրել է նոր ծառայություն` «Հայերի Աշխարհ», որը թույլ է տալիս ֆիքսված և շարժական կապի ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդներին զանգահարել աշխարհի տարբեր երկրներ ինտերնետ-հեռախոսակապի (VoIP) սակագներով` առանց նախապես քարտ գնելու: Այս մասին հայտնում են «Արմենտել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
«Հայերի Աշխարհ» ծառայության միջոցով իրականացված միջազգային զանգերի հաշիվն ընդգրկվելու է բաժանորդին ներկայացվող հեռախոսային ընդհանուր հաշվում: Բաժանորդի ցանկության դեպքում կարող է ներկայացվել զանգերի վերծանում, որտեղ «Հայերի Աշխարհ» ծառայության միջոցով իրականացված զանգերը կներկայացվեն առանձին:
«ԱրմենՏել»-ի Մարկետինգի գծով տնօրեն Իվան Սիմեոնովը հայտարարել է, թե իրենց կողմից առաջարկվող այս ծառայության մեկ րոպեի սակագինը ամենաէժանն է. օրինակ դեպի Մոսկվա, Սանկտ-Պետերբուրգ, ԱՄՆ և Կանադա` 24 դրամ:
Ծառայության և գործող սակագների մասին ավելի մանրամասն տեղելություններ կարելի է ստանալ 0606 (շարժական կապի բաժանորդների համար) կամ 080001088 (Ֆիքսված կապի բաժանորդների համար) հեռախոսահամարներով:

Economy 13:29 06/02/2009
“ArmenTel” Company (Beeline brand) offers new service “Armenians’ World” to its subscribers. Henceforward the company’s subscribers can make calls to different parts of the world by internet-phone connection (VoIP) prices without having to buy a card. To make an international call it is needed to dial *88* (00) (country code) (city code) (subscriber phone number), reports the public relations department of “ArmenTel”.
“Our subscribers of fixed and cellular connections are offered one joint service with similar prices and dial system. This is the first convergent service provided in Armenia,” said the General Director of “ArmenTel” Neicho Velichkov.
“The service provided by our company offered the cheapest prices guaranteeing high quality of IP connection,” said Marketing Director of the Company Ivan Simeonov. The prices for calling Moscow, Saint-Petersburg, USA and Canada are 24 AMD.