Տնտեսություն 13:03 06/02/2009
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) ներդրել է նոր ծառայություն` «Հայերի Աշխարհ», որը թույլ է տալիս ֆիքսված և շարժական կապի ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդներին զանգահարել աշխարհի տարբեր երկրներ ինտերնետ-հեռախոսակապի (VoIP) սակագներով` առանց նախապես քարտ գնելու: Այս մասին հայտնում են «Արմենտել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
«Հայերի Աշխարհ» ծառայության միջոցով իրականացված միջազգային զանգերի հաշիվն ընդգրկվելու է բաժանորդին ներկայացվող հեռախոսային ընդհանուր հաշվում: Բաժանորդի ցանկության դեպքում կարող է ներկայացվել զանգերի վերծանում, որտեղ «Հայերի Աշխարհ» ծառայության միջոցով իրականացված զանգերը կներկայացվեն առանձին:
«ԱրմենՏել»-ի Մարկետինգի գծով տնօրեն Իվան Սիմեոնովը հայտարարել է, թե իրենց կողմից առաջարկվող այս ծառայության մեկ րոպեի սակագինը ամենաէժանն է. օրինակ դեպի Մոսկվա, Սանկտ-Պետերբուրգ, ԱՄՆ և Կանադա` 24 դրամ:
Ծառայության և գործող սակագների մասին ավելի մանրամասն տեղելություններ կարելի է ստանալ 0606 (շարժական կապի բաժանորդների համար) կամ 080001088 (Ֆիքսված կապի բաժանորդների համար) հեռախոսահամարներով:

Экономика 12:41 06/02/2009
Телекоммуникационная компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) запустила новую услугу - «Мир армян».
Как сообщили Panorama.am в Службе по связям с общественностью компании, услуга позволяет физическим лицам – абонентам как фиксированной, так и мобильной связи, осуществлять международные звонки во все страны мира посредством и по тарифам VoIP телефонии без предварительной покупки скретч-карт. Для совершения международного звонка абоненту необходимо просто набрать *88* (00) (код страны) (код города) (номер абонента).
«Мы предоставляем единую услугу абонентам фиксированной и мобильной сетей, по единым тарифам и с единым способом набора. Это первая услуга конвергентного характера в Армении», - заявил Генеральный директор «АрменТел» Нейчо Величков.
Счет за осуществленные посредством данной услуги международные звонки будет входить в общий счет абонента за использование телефонной связи. По желанию абонента может быть предоставлена детализация звонков, где отдельной строкой будут указаны все звонки, совершенные в рамках «Мира армян».
По словам директора «АрменТел» по маркетингу Ивана Симеонова, стоимость звонков на самые популярные направления – Москву, Санкт-Петербург, США и Канаду – составляет 24 драмов в минуту. Кроме того, при пользовании услугой абоненты не расходуют своего лимита бесплатных минут.
Более подробную информацию об услуге и действующих тарифах можно получить по телефонам 0606 (для абонентов мобильной связи) или 080001088 (для абонентов фиксированной связи).