Տնտեսություն 12:57 01/04/2009
Հոկտեմբերի 3-5 Երևան քաղաքում «Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը» Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի բարձր հովանու ներքո կազմակերպում է «ArmRobotics 2009» ռոբոտների բաց առաջնություն:
Սփյուռքի նախարարության մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնեցին, որ մրցույթը նախատեսված է ուսանողների համար: Նպատակն է համախմբել երիտասարդ գիտնականներին, ներգրավել սփյուռքի գիտական ներուժը, զարգացնել թիմային մտածելակերպը, խթանել նոր տեխնոլոգիաների մուտքը Հայաստան:
Մրցույթի եզրափակիչ փուլը կանցկացվի 2009թ.-ի հոկտեմբերի 3-5 Տեղեկատվական, հեռահաղորդակցման և բարձր տեխնոլոգիաների «Digitec2009» ամենամյա միջազգային ցուցահանդեսների շրջանակներում:

Economy 13:23 01/04/2009
“ArmRobotics 2009” open champion will be launched in Yerevan on 3-5 October organized by the Union of Information Technology Enterprises and supported by the Prime Minister of Armenia.
According to the press and public relations department of the Ministry Diaspora the focus group of the championship are the students. The mission of the championship is to join the young scientists, to interest the scientific potential of the Diaspora, to develop team thinking, and to contribute to the investment of new technologies into Armenia.
The final round of the championship will take place in October in the frames of “Digitec2009” international exhibition.