Տնտեսություն 17:02 14/06/2011
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Հայաստանի 3G ցանցի ընդլայնման մասին: 2011թ-ի հունիս ամսվա դրությամբ երրորդ սերնդի ցանցը գործարկվել է Վայք, Դիլիջան, Իջևան, Մարտունի քաղաքներում, ինչպես նաև Արամուսում, Բալահովիտում, Գառնիում, Ձորաղբյուրում և Նոր Հաճնում:
Ընկերությունից հայտնում են, որ ծածկույթի գոտու ընդլայնմանը զուգահեռ 3G կապի տասնյակ նոր կայաններ շահագործման են հանձնվել Երևան, Գյումրի և Կապան քաղաքներում, ինչի արդյունքում զգալիորեն ավելացել է այդ քաղաքներում գործող երրորդ սերնդի ցանցի հզորությունը: Բացի այդ «ԱրմենՏել» ընկերությունը մոտակա մեկ ամսվա ընթացքում 3G ցանցը կգործարկի Ագարակում, Աշոցքում, Բերդում, Եղեգնաձորում, Քաջարանում, Մարալիկում, Մեղրիում, Նոեմբերյանում, Սիսիանում, Սանահինում, Ստեփանավանում, Թալինում, Տաշիրում և Ճամբարակում:
«ԱրմենՏել»ընկերությունն ուրախ է հերթական անգամ հայտարարել ՀՀ մարզերում 3G ցանցի ինչպես աշխարահագրության, այպես էլ հզորության ընդլայնման մասին: Երրորդ սերնդի ցանցում կատարված զգալի ներդրումների շնորհիվ, միասնական օպերատոր «ԱրմենՏել» ընկերությունն ապահովում է որակյալ բջջային կապ, գերարագ ինտերնետ և այլ ժամանակակից ծառայություններ Հայաստանի բոլոր մարզերի բնակիչների համար», - նշել է «ԱրմենՏել»ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

Экономика 16:41 14/06/2011
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о значительном расширении сети 3G Армении. По состоянию на июнь 2011 года сеть третьего поколения запущена в городах Вайк, Дилижан, Иджеван, Мартуни, а также в Арамусе, Балаовите, Гарни, Дзорахпюре и Нор Ачне.
Параллельно с расширением зоны покрытия десятки новых станций 3G введены в эксплуатацию в городах Ереване, Гюмри и Капане, что позволило существенно увеличить емкость действующей сети третьего поколения в данных городах. Кроме этого компания «АрменТел» в течение ближайшего месяца запустит сеть 3G в Агараке, Ашоцке, Берде, Ехегнадзоре, Каджаране, Маралике, Мегри, Ноемберяне, Санаине, Сисиане, Степанаване, Талине, Ташире и Чамбараке.
«Компания «АрменТел» рада сообщить об очередном расширении как географии, так и емкости сети 3G в регионах Армении. Благодаря значительным инвестициям в сеть третьего поколения, универсальный оператор – компания «АрменТел» обеспечивает качественной мобильной связью, высокоскоростным Интернетом и другими современными услугами от Beеline жителей всех регионов Армении», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Отметим, что компания «АрменТел» является первым оператором, внедрившим сотовую сеть третьего поколения на территории Армении: в июне 2008 года – в опытно-коммерческую, а в сентябре 2008 года – в коммерческую эксплуатацию.