Orange-ի աջակցությամբ Երևանի թիվ 186 դպրոցում բացվեց համակարգչային դասարան
Այսօր Երևանի թիվ 186 ֆրանսերեն թեքումով դպրոցում Orange-ի աջակցությամբ բացվեց գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական դասարան: Դասարանն ունի 10 համակարգիչ, տպիչ, պրոյեկտոր ու այլ տեխնիկա և զինված է Orange-ի Ֆլայբոքս երթուղիչով, որը կապահովի գերարագ մուտք դեպի համացանց:
640 աշակերտ ունեցող այս դպրոցի բոլոր դասարանների աշակերտները` սկսած երկրորդ դասարանից, կունենան դասաժամեր համակարգչային տեխնիկայով և աքսեսուարներով զինված դասասենյակում, որը կօգտագործվի տարբեր առարկաների և հատկապես ֆրանսերենի բարձրորակ ուսուցման համար:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաները զարգանում են անհավատալի արագությամբ, և մենք ցանկանում ենք, որ կրթության ոլորտը, մասնավորապես դպրոցները, անմասն չմնան այն հնարավորություններից, որ ընձեռում են տեղեկատվական տեխնոլոգիաները: Մեր ընկերության հիմնական բիզնես գործունեության մի կարևոր ոլորտն ինտերնետն է, և մենք գիտակցում ենք այս պատասխանատվությունը, որ կրում ենք տեղեկատվական հասարակության կառուցման գործում: Համակարգչային ուսուցման խրախուսումը մեր ընկերության կորպորատիվ պատասխանատվության քաղաքականության հիմնարար սկզբունքներից է, և ուրախ ենք իմանալ, որ դպրոցն այս համակարգչային սրահն օգտագործելու է ոչ միայն ինֆորմատիկայի դասերի, այլ նաև այլ առարկաների դասավանդման համար: Սա նաև մեր փոքրիկ ներդրումն է հայ-ֆրանսիական դարավոր բարեկամության պահպանմանն ու ուժեղացմանը»,-ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Orange-ը խրախուսում է իր աշխատակիցների անմիջական մասնակցությունն ընկերության հասարակական ծրագրերում: Այս փիլիսոփայությամբ էլ Orange-ի աշխատակիցներն անձամբ կներգրավվեն համակարգչային դասարանի աշխատանքներին. յուրաքանչյուր ամիս մեկ անգամ Orange-ի` բարձր որակավորում ունեցող մասնագետները հատուկ համակարգչային վերապատրաստման դասընթացներ կանցկացնեն բոլոր ցանկացող աշակերտների համար:

IT Industry in Armenia 15:01 02/09/2011
Today a modern computer room was opened in the French school N 186 of Yerevan , with the support of Orange. The computer room has 10 computers, a printer, projector, other equipment and an Orange Flybox router which will ensure high speed internet access.
Starting from the second year, all classes of this school, with a total of 640 pupils, , will have lessons in the new classroom equipped with computer technologies and corresponding accessories, which will be used for teaching all subjects and especially for high quality teaching of French.
Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO, said, "Modern technologies are evolving with incredible speed and we wish that education, in particular schools, do not stay apart from the benefits given by information technologies. One of the two main business activities of our company is internet and we are fully conscious of the responsibility we bear for the construction of the information society in the country. Encouragement of teaching through IT is at the heart of our company’s corporate responsiblity and we are happy to know that the school will use this computer room not only for computer science classes but also for teaching other subjects. We are also happy to have our modest contribution to strengthening of the excellent historic relationship between France and Armenia.”