Տնտեսություն 11:28 23/09/2011
Սեպտեմբերի 26-ին ԳԱԱ նախագահությունում (Բաղրամյան 24, 2-րդ հարկ), իր աշխատանքերը կմեկնարկի «Կոմպյուտերային գիտություն և ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաներ` CSIT-2011» 8-րդ միջազգային գիտաժողով:
ԳԱԱ տեղեկատվական-վերլուծական կենտրոնի հաղորդմամբ, գիտաժողովի նպատակն է քաջալերել կոմպյուտերային գիտության զարգացումը և ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ասպարեզում փորձագետների միջև գիտական և տեխնոլոգիական տեղեկատվության փոխանակումը: CSIT-2011-ին կմասնակցեն մոտ 150 գիտնականներ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ֆրանսիայից, Բուլղարիայից, Հունգարիայից, Կանադայից, Բելգիայից, Վրաստանից, Թայվանից, Գերմանիայից, Ուկրաինայից, Իրանից և Լատվիայից: Սեպտեմբերի 27-ից մինչև 30-ը գիտաժողովն իր աշխատանքերը կշարունակի ՀՀ ԳԱԱ ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտում (Պարույր Սևակի 1):
CSIT-2009 միջազգային գիտաժողովը կազմակերպել են ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիան, ՀՀ ԳԱԱ ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտը` ՀՀ կառավարության, «Սինոփսիս» Հայաստան LTD-ի, «Յունիկոմպ» CJSC-ի, «Հայլինք» JSC-ի, Երևանի կապի միջոցների գիտահետազոտական ինստիտուտի, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի, Հայաստանի զարգացման գործակալության, «Արմինկո» ընկերության, Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի աջակցությամբ:

Общество 13:55 23/09/2011
Восьмая международная конференция “Компьютерная наука и информационные технологии” (CSIT-2011) откроется 26 сентября в Ереване в здании президиума Национальной академии наук Армении.
Как сообщили в информационно-аналитическом центре НА РА, цель конференции – поощрить развитие компьютерной науки и обеспечить обмен научной и технологической информацией между экспертами ИТ-сферы.
В CSIT-2011 примут участие более 150 ученых из Армении, России, Франции, Болгарии, Венгрии, Канады, Бельгии, Грузии, Тайваня, Германии, Украины, Ирана и Латвии. С 27 по 30 сентября конференция продолжит свою работу в Институте проблем информатики и автоматизации НАН РА.
Международная конференция CSIT-2011 организована Национальной академией наук РА, Институтом проблем информатики и автоматизации НАН РА при содействии с правительством РА, компаний “Синопсис Армения”, “Юникомп”, “Арминко”, Фонда предприятий “Инкубатор”, Армянского агентства развития, Ереванского научно-исследовательского центра математических машин.