Մշակույթ 14:02 31/10/2011
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով հայ թատերական արվեստի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի, դերասանական բարձր վարպետության և մնայուն բեմական կերպարներ ստեղծելու համար դերասանուհի Սվետլանա Ռուբենի Գրիգորյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նշենք, որ այսօր երեկոյան` ժամը 18:00-ին, Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում կկայանա ՀՀ ժողովրդական արտիստ Սվետլանա Գրիգորյանի ծննդյան 80-ամյակին նվիրված հոբելյանական երեկո: Երեկոյին ներկա կլինեն ՀՀ նախագահի և վարչապետի աշխատակազմերի ներկայացուցիչներ, ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը:

Светлана Григорян отмечает 80-летие. Президент Армении наградил заслуженную артистку
За весомый вклад в дело развития армянского театрального искусства, высокое актерское мастерство и за создание запомнившихся сценических образов указом президента Армении Сержа Саргсяна медалью первой степени «За заслуги перед Отечеством» награждена Светлана Рубеновна Григорян. Армянская советская актриса, заслуженная артистка Армении, актриса ереванского театра музыкальной комедии им. Пароняна отмечает 80-летний юбилей.
Как передает пресс-служба президента РА, сегодня в 18:00 в родном театре актрисы состоится юбилейный вечер, посвященной круглой дате. На мероприятии будут присутствовать министр культура РА Асмик Погосян, а также представители аппарата президента и правительства республики.