Մշակույթ 14:02 31/10/2011
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով հայ թատերական արվեստի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի, դերասանական բարձր վարպետության և մնայուն բեմական կերպարներ ստեղծելու համար դերասանուհի Սվետլանա Ռուբենի Գրիգորյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նշենք, որ այսօր երեկոյան` ժամը 18:00-ին, Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում կկայանա ՀՀ ժողովրդական արտիստ Սվետլանա Գրիգորյանի ծննդյան 80-ամյակին նվիրված հոբելյանական երեկո: Երեկոյին ներկա կլինեն ՀՀ նախագահի և վարչապետի աշխատակազմերի ներկայացուցիչներ, ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը:

Culture 14:14 31/10/2011
President Serzh Sargsyan signed a decree to award famous actress Svetlana Grigoryan 1st degree medal “For Services to Homeland” for her considerable contributions to development of theatrical arts, for her high acting skills and for creating permanent characters, the Presidential press office reported.
A jubilee event dedicated to the 80th birthday of People’s Artist of Armenia Svetlana Grigoryan will take place at H. Paronyan State Theater of Musical Comedy today at 18:00. Representatives of the Presidential Administration and Prime Minister’s Office, Minister of Culture Hasmik Poghosyan will attend the event.