Տնտեսություն 17:29 08/12/2011
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է մեծածախ ինտերնետի սակագների իջեցման մասին: Միջազգային TCP/IP տրաֆիկի տարանցիկ ծառայության նոր սակագներից կարող են օգտվել տվյալների փոխանցման և ինտերնետ հասանելիության ծառայությունների մատուցման արտոնագիր ունեցող իրավաբանական անձինք:
Ընկերությունից մանրամասնում են, որ անժամկետ պայմանագիր կնքելու դեպքում մեկ մեգաբիթ երաշխավորված սիմետրիկ ինտերնետի ամսավճարը կազմում է 34800 դրամ, նախկին 90000 դրամի փոխարեն: 10 Մբ/վ-ից բարձր թողունակությամբ կապուղի գնելու դեպքում 1 Մբ/վ արժեքը կկազմի 30000 դրամ: 100 Մբ/վ-ից բարձր թողունակությամբ կապուղի ձեռք բերելու դեպքում մեկ մեգաբիթի արժեքը կկազմի 27600դրամ: Գները ներկայացված են ԱԱՀ ներառյալ:
«Հանդիսանալով Հայաստանի կապի միասնական օպերատոր և շուկայի խոշոր խաղացող մեր ընկերությունը գիտակցում է իր պատասխանատվությունն երկրի կապի ոլորտի զարգացման գործընթացում: Համընթաց շարժվելով շուկայի զարգացմանը, մենք պատրաստ ենք առաջարկել տեղական մատակարարներին նոր բարձր մրցակցային սակագներ միջազգային TCP/IP տրաֆիկի տարանցիկ ծառայությանների համար», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

Экономика 18:01 08/12/2011
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о значительном снижении цен на оптовый Интернет. Новыми расценками на услугу транзита международного TCP/IP трафика могут воспользоваться юридические лица, имеющие лицензию на предоставление услуг передачи данных и доступа в Интернет.
При заключении бессрочного контракта ежемесячная плата за один мегабит симметричного гарантированного Интернета составит 34800 драмов, вместо прежних 90000 драмов. При покупке канала пропускной способностью свыше 10 Мб/с цена за 1Мб/с составит 30000 драмов. Стоимость одного мегабита при покупке канала пропускной способностью больше 100 Мб/с составит 27600 драмов. Все цены указаны с учетом НДС, сообщили в пресс-службе компании.
«Являясь универсальным оператором и крупнейшим игроком рынка коммуникаций, наша компания осознает свою ответственность в развитии сферы связи в стране. Идя в ногу с современными тенденциями развития рынка, мы готовы предложить местным провайдерам новые высококонкурентные тарифы на услугу транзита международного TCP/IP трафика», – отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.