Հասարակություն 14:03 17/06/2013
Հունիսի 15-ից սկսած և մինչև սեպտեմբերի 15-ը Orange-ն առաջարկում է Վրաստանում, Իտալիայում, Ֆրանսիայում, Իսպանիայում և Թուրքիայում օգտվել ռոմինգի մուտքային զանգերի բացառիկ 65 դրամ/րոպե սակագնից: Այս երկրներում ռոմինգի մյուս ծառայությունների համար՝ ելքային զանգեր դեպի Հայաստան կամ այլ ուղղություններով, SMS և GPRS, գործում է Orange Գոտու հատուկ՝ 250 դրամ սակագինը: Այս սակագներից օգտվելու համար պարզապես անհրաժեշտ է միանալ նշված երկրներում Orange-ի գործընկեր օպերատորների ցանցին. Վրաստանում՝ Geocell, Իտալիայում՝ Wind, Ֆրանսիայում և Իսպանիայում՝ Orange և Թուրքիայում` TurkCell:
«Ճամփորդության ժամանակ կարող են երբեմն անսպասելի անակնկալներ պատահել, սակայն Orange-ի հետ բաժանորդները միայն լավ անակնկալներ կունենան: Ռոմինգը ոչ թե շքեղություն է, այլ պարզապես հարմարավետություն, որը կարող է հասանելի լինել բոլորին: Ի հավելումն Orange Գոտու աննախադեպ սակագների՝ մենք ամռան ընթացքում հատուկ առաջարկ ենք պատրաստել ամենատուրիստական ուղղությունների համար »,-ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Հիշեցնենք, որ Orange-ը ստեղծել է ռոմինգի Orange Գոտին, որի մեջ են մտնում 21 երկրներ, ինչպիսիք են ԱՄՆ-ը, Ֆրանսիան, Լեհաստանը, Մեծ Բրիտանիան, Ավստրիան, Իսպանիան, Ուկրաինան և այլն: Orange Գոտում ներառված բոլոր օպերատորների ցանկը կարելի է գտնել հետևյալ հղումով:
Orange Գոտում ռոմինգի 250 դրամ սակագնից օգտվելու համար որևէ հավելյալ գործողության կարիք չկա, պարզապես անհրաժեշտ է մեկնելուց առաջ հավաքել *121# և հետևել հրահանգներին:

Society 14:14 17/06/2013
With Orange, only good surprises: Orange offers 65 AMD/min rate in several countries for incoming calls in roaming
Starting from June 15 and until September 15, Orange offers 65 AMD/min rate for incoming calls when roaming in Georgia, Italy, France, Spain and Turkey. In these countries, Orange Zone special tariff – 250 AMD – is applied for other roaming services such as outgoing calls, SMS and GPRS. In order to benefit from these tariffs, customers just need to join the network of Orange partner operators, which are: Geocell in Georgia, Wind in Italy, Orange in France and Spain and Turkcell in Turkey.
Francis Gelibter, Orange Armenia CEO, noted: “Travelling may create from time to time unexpected surprises, but with Orange, customers will have only good surprises. Roaming is not about luxury, it’s just about comfort that can be affordable to everyone. In addition to unprecedented tariffs of Orange Zone, we have prepared a special offer for the most touristic destinations”
As a reminder, Orange has created Orange Zone for roaming, which now includes 21 countries such as the ones mentioned above, as well as USA, the United Kingdom, Austria, Czech Republic, Ukraine, Croatia and others. The full list of operators included in the Orange Zone can be found at the following link.
To benefit from the exclusive 250AMD flat rate of Orange Zone, customers only need to activate roaming service by dialing *121# and follow the instructions before leaving the country.