Հասարակություն 16:12 09/07/2013
50,000-րդ միջազգային զանգը ստացել է Գյումրիի բնակիչ Հարություն Հարությունյանը Իսպանիայից. վերջինս կմեկնի այդ երկիր
Այսօր հայտնի դարձավ, թե որ երկրից է գրանցվել 24-ից 30-ն ընկած շաբաթվա 50,000-րդ միջազգային հեռախոսազանգը, ինչպես նաև այն բաժանորդի անունը, ով ստացել էր այդ զանգը: Վերջինս Գյումրու բնակիչ Հարություն Հարությունյանն է, ում զանգահարել էր իր ընկերն Իսպանիայից: Քանի որ Հարությունն այս օրերին աշխատանքային այցով ուղեկցում է «Շիրակ» ֆուտբոլային թիմին և երկրում չի գտնվում, առաջիկա ամռան ընթացքում Իսպանիա մեկնելու օդանավի տոմսի հավաստագիրնն այսօր ստացավ Հարությունի ընկերը: Այս մասին հայտնում են Օրանժ Արմենիա ընկերության մամուլի ծառայությունից:
«Ուրախությամբ ենք հանձնում այս տոմսի հավաստագիրը, որը Հարությունին հնարավորություն կտա ամառվա ընթացքում՝ իր ընտրած ժամանակ, մեկնել Իսպանիա: Շնորհավորում ենք ճիշտ պահին զանգը ստանալու առթիվ: Ամառային արձակուրդները դեռ նոր են սկսվում, այնպես որ մեր մյուս բաժանորդներին խորհուրդ ենք տալիս ընդունել իրենց մտերիմների ու ընկերների զանգերը հատկապես Orange համարին, քանի որ դեռ բազմաթիվ բաժանորդներ կստանան նման անակնկալ», ասել է Օրանժ Արմենիայի Մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Ընկերությունից հիշեցնում են, որ մինչև հուլիսի 28-ը ամեն շաբաթ Orange-ի այն բաժանորդը, ով ստացել է առնվազն 1 րոպե տևողությամբ 50,000-րդ միջազգային զանգը, կստանա օդանավի մեկ տոմս դեպի այն երկիրը, որտեղից ստացել է այդ հեռախոսազանգը: Հաջողակ բաժանորդները կկարողանան իրականացնել իրենց ճամփորդությունն առաջիկա ամռան ընթացքում` իրենց նախընտրած ժամանակահատվածում:

Harutyun Harutyunyan from Gyumri receives last week’s 50,000th international call; he will travel to Spain
Today the country from where the 50,000th international call of the week between June 24 and 30 was registered as well as the name of the lucky customer who received it was known. He is Harutyun Harutyunyan from Gyumri who received a call from his friend, from Spain. As during these days Harutyun is accompanying the football team “Shirak” and currently is not in Armenia, it’s one of his friends who received today a certificate for an air ticket to Spain to be used during the upcoming summer period.
Aram Mkrtchyan, Orange Armenia Marketing Director, noted: “We are happy to give this certificate, which will allow Harutyun to travel to Spain during summer, whenever he wants. We congratulate him for receiving that call on the very right moment. The summer vacations are only starting, so we advise all our customers to receive calls from their relatives and friends on their Orange number as this surprise will be repeated for several other customers.”
As a reminder, up to July 28, every week the Orange customer having received the 50,000th international call of at least 1 minute duration, will get one airplane ticket to the country from which he/she has got that call. Lucky customers will be able to make their travel during the upcoming summer, for the period of their choice.
The name of the lucky customer of every week will be revealed during the following week, the company’s press service reported.