Ոչ իշխանական ուժեր չկան. կա երեք ընդդիմադիր և մեկ այլընտրանքային ուժ. Արմեն Աշոտյան
Երեկ «168 Ժամ»-ի թղթակիցը ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանից հետաքրքրվել է, թե ինչպե՞ս է նա վերաբերում ոչ իշխանական չորս ուժերի հանդիպումների շարքին, արդյոք նրան չի՞ անհանգստացնում այն հանգամանքը, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպում է ընդդիմադիր ուժերի հետ:
Նախ Ա. Աշոտյանը նշել է. «Ոչ իշխանական ուժեր չկան. կա երեք ընդդիմադիր և մեկ այլընտրանքային ուժ: Քաղաքական տեսանկյունից սխալ է ոչ իշխանական ուժ ասելը՝ կա մեկ այլընտրանք, երեք՝ ընդդիմություն»:
Հարցին՝ արդյոք ոչ իշխանական ուժերի հանդիպումները սպառնալիք չե՞ն հանդիսանում իշխանության կորստի համար, Արմեն Աշոտյանը պատասխանել է, թե իշխանության կորստի սպառնալիք կա ցանկացած ժողովրդավար երկրում՝ ընտրություններով պայմանավորված, և դա է պատճառը, որ քաղաքական ուժերը ընտրությունների ժամանակ պայքարում են հաղթանակի հասնելու համար:

Daily press 12:08 13/03/2014
168 Hours newspaper asked Armenian Education Minister Armen Ashotyan to express his opinion about the meetings of four non-coalition parties and if he is worried about the fact that Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan meets with opposition forces.
“There are no non-government forces. There are three opposition forces and an alternative force. From the political point of view, it is wrong to say that they are non-government forces,” he said.
The Minister noted that any democratic country may face the danger of losing power and this is connected with elections, and therefore political forces struggle to win elections.