Քաղաքական 11:24 28/08/2014
Թուրքիայում 1382 ձայնով իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության նախագահ ընտրված Ահմեթ Դավութօղլուն, կուսակցության համագումարում ելույթ ունենալով, ներկայացրել է իր 9 կետից բաղկացած մանիֆեստը:
Դավութօղլուն այդ 9-ը կետում ներկայացրել է երկրի տնտեսության, մշակույթի, արտաքին քաղաքականության, արդարադատության ոլորտներում, ինչպես նաև հակամարտությունների կարգավորման գործընթացներում և այլ հարցերում կուսակցության անելիքները:
Ըստ թուրքական «Միլլիյեթ» թերթի` մանիֆեստի 9-րդ` «արտաքին քաղաքականություն» կոչվող կետը վերաբերում է հայկական հարցին: Դրա մեջ մասնավորապես ասվում է. «2001 թվականից սկսած արտաքին քաղաքականություն ասելիս հասկանում ենք արտաքին հարաբերություններ: Արտաքին քաղաքականության ողջ օրակարգը կազմված է Կիպրոսի ու Հայկական հարցերից: Հիմնարար սկզբունքներից երբեք չենք հրաժարվելու»:

Miscellaneous 13:38 28/08/2014
Ahmet Davutoglu who was elected chairman of Turkey’s ruling Justice and Development Party introduced his nine-point manifesto at the party’s convention.
The manifesto outlined the party’s future plans in the economic, cultural, legal and foreign policy areas, including in settlement of conflicts.
According to Turkish newspaper Milliyet, the 9th point of the manifesto, foreign policy section, concerns the Armenian issue. “The agenda of Turkey's foreign policy consists of the Armenian issue and the Cyprus issue. We will never give up our key principles,” it reads.