Համացանց 11:26 29/08/2014
Նալբանդյանը Էրդողանին է հանձնել Սերժ Սարգսյանի պաշտոնական հրավերը՝ 2015թ. ապրիլի 24-ին Երևանում գտնվելու համար
Արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը օգոստոսի 28-ին Անկարայում ներկա է գտնվել Թուրքայի նորընտիր Նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի պաշտոնի ստանձնման արարողությանը։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Չանկայայի նախագահական պալատում կայացած Թուրքիայի նախկին Նախագահ Աբդուլա Գյուլից Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին իշխանության փոխանցման արարողությանը մասնակցել են մի քանի տասնյակ երկրների բարձրաստիճան պատվիրակություններ։
Արարողությունից հետո պատվիրակությունների ղեկավարների պատվին տրված ընդունելությանը նախարար Նալբանդյանը կարճատև զրույց է ունեցել Նախագահ Էրդողանի հետ, որին հանձնել է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնական հրավերը՝ 2015թ. ապրիլի 24-ին ներկա գտնվելու Երևանում կայանալիք Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչման արարողությանը։

Politics 12:56 29/08/2014
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian attended the inauguration of Turkey's President-elect Recep Tayyip Erdogan in Ankara on August 28, the Armenian Foreign Ministry reports.
High-ranking delegations from several dozens of countries were present at the ceremony at the Cankaya Palace where Turkey’s outgoing President Abdullah Gul handed over the presidential powers to Recep Tayyip Erdogan.
During the reception for the heads of delegations following the ceremony, Minister Nalbandian had a brief conversation with President Erdogan and handed him an official invitation from Armenian President Serzh Sargsyan to attend the remembrance ceremony dedicated to the Armenian Genocide victims on April 24, 2015 in Yerevan.