Վարչապետը ներկա է գտնվել «Փոքր Մհեր» կրթահամալիրի նոր մասնաճյուղի բացմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ներկա է գտնվել «Փոքր Մհեր» կրթահամալիրի նոր մասնաճյուղի բացմանը: Նուբարաշեն վարչական շրջանում գտնվող նոր մասնաճյուղում կգործի կրթահամալիրի հիմնական դպրոցը, որտեղ ուսում կստանա 154 երեխա:
Կառավարության ղեկավարը շրջել է մասնաճյուղի հիմնանորոգված ուսումնական մասնաշենքում, ծանոթացել կրթահամալիրի սաների համար ստեղծված պայմաններին: Այս մասին հայտնում է կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Այնուհետև տեղի է ունեցել կրթահամալիրը համալրած սաների երդման հանդիսավոր արարողությունը: Սաներից մի քանիսին «Խաչ պատերազմի» վզնոցները հանձնել է վարչապետ Աբրահամյանը:

Образование 18:05 22/10/2014
Премьер-министр Армении Овик Абраамян присутствовал сегодня на открытии нового филиала образовательного комплекса «Покр Мгер». Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Согласно информации, в находящемся в административном районе Нубарашен новом филиале будет действовать основная школа образовательного комплекса, в которой будут учиться 154 ребенка.
Глава правительства обошел капитально отремонтированный корпус филиала, ознакомился с созданными для воспитанников образовательного комплекса условиями.
Затем состоялась торжественная церемония принесения клятвы воспитанниками. Состоялись также показательные выступления воспитанников образовательного комплекса по боевому и военному искусству.