Օրվա մամուլ 09:17 01/11/2014
«Հրապարակ»-ն անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի «Քաղաքացիական պայմանագրին» և գրել, որ իրենց տեղեկություններով, տարբեր քաղաքական միավորներ ու անձիք են մտածում Պայմանագրին միանալու մասին:
Ըստ թերթի որոշ լուրերի` նման մտադրություն ունեն Ժիրայր Սեֆիլյանի Նախախորհրդարանը, «Հայազն» կուսակցությունը, Խաչատուր Սուքիասյանը, Զարուհի Փոստանջյանը: Վերջիններս համակրում են Պայմանագիրն ու այստեղ հավաքված մարդկանց, սակայն անդամագրման հարցում չեն շտապում:
Ըստ թերթի, դա կախված է տարբեր հանգամանքներից: Օրինակ՝ Փոստանջյանի դեպքում, թե ուր է գնալու «Ժառանգությունը», Սուքիասյանի դեպքում` թե ինչ ծրագիր ունեն Պայմանագրի անդամները:

Hraparak newspaper has learnt that some political units and individuals mull joining the Civil Contract union led by Nikol Pashinyan.
According to the newspaper, they include Pre-Parliament NGO led by Zhirayr Sefilyan, Hayazn party, Khachatur Sukiasyan, and Zaruhi Postanjyan.
Sukiasyan and Postanjyan, however, are not in a hurry to join the union as it depends on some factors: in case of Postanjyan it depends on the future path of Heritage Party and in case of Sukiasyan on the future plans of Civil Contract members.