Այսօր «Ռուսական արջուկ» մրցույթի օրն է
Այսօր Հայաստանի 290 և Ստեփանակերտի 12 դպրոցների 7932 աշակերտ կմասնակցի Հայաստանում պաշտոնապես արդեն հինգերորդ անգամ անցկացվող «Ռուսական արջուկ. լեզվաբանություն բոլորի համար» մրցույթին։ Այս մրցույթը «Այբ» կրթական հիմնադրամի կողմից մեր երկրում անցկացվող միջազգային հայտնի մրցույթների շարքից է և, ինչպես «Կենգուրուն» և «Մեղուն», նպատակ ունի խթանելու մեր աշակերտների մասնակցությունը միջազգային առարկայական մրցույթներին: Այս մասին հայտնում է «Այբ» կրթական հիմնադրամի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Դեկտեմբերի երկրորդ կեսին մասնակից յուրաքանչյուր դպրոց կստանա ամփոփ հաշվետվություն «Ռուսական արջուկ»-ում իր աշակերտների արդյունքների մասին: Ինչպես միշտ, նախատեսվում են նաև մրցանակաբաշխություններ, որոնք տեղի կունենան 2015 թ.-ի հունվարի վերջին:
Համաձայն «Ռուսական արջուկ» մրցույթի կանոնների` այս տարվա խնդիրներն ու պատասխանները կհրապարակվեն դեկտեմբերի 3-ին, «Այբ» կրթական հիմնադրամի կայքէջի Նախագծեր/«Ռուսական արջուկ» ռուսաց լեզվի միջազգային մրցույթ բաժնում:
Բոլոր մասնակից դպրոցներն ու աշակերտները կստանան մասնակցության հավաստագրեր, իսկ լավագույն արդյունք արձանագրած երեխաները կարժանանան պատվոգրերի ու խրախուսական մրցանակների:
Հայաստանում «Ռուսական արջուկ» մրցույթի բացառիկ կազմակերպիչն է «Այբ» կրթական հիմնադրամը: Մրցույթի կազմակերպման գործընկերն է «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ՓԲԸ,  ինֆորմացիոն հովանավորը՝ «Մեդիամաքս» լրատվական գործակալությունը:

Общество 12:54 13/11/2014
Сегодня,13 ноября, 7932 учеников из 290 школ Армении и 12 школ Степанакерта будут участвовать в конкурсе «Русский медвежонок – языкознание для всех».
Конкурс уже пятый год официально проводится в Армении усилиями Образовательного фонда «Айб» и, как и «Кенгуру» и «Пчелка», нацелен на стимулирование участия детей в международных конкурсах по разным школьным предметам.
Во второй половине декабря каждая школа получит отчеты о результатах своих учеников. Запланированы церемонии награждения, которые пройдут в конце января 2015-го.
Согласно правилам конкурса «Русский медвежонок», задачи и ответы этого года будут опубликованы 3-го декабря на сайте Образовательного фонда «Айб», в отделе Проекты/«Русский медвежонок» – международный конкурс русского языка.
Все участники и школы-участницы конкурса получат сертификаты участия, а показавшие лучшие результаты ученики – дипломы и поощрительные призы.
Эксклюзивный организатор конкурса «Русский медвежонок» в Армении – Образовательный фонд «Айб». Организационный партнер конкурса в Армении – ЗАО «Банк ВТБ (Армения)». Информационный спонсор – информационное агентство «Медиамакс».