Օրվա մամուլ 09:18 05/03/2015
Հայաստանի տնտեսությունում ստեղծված իրավիճակը խնդիրներ է առաջացնում բյուջեի հավաքագրման տեսանկյունից: «Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ այս տարվա առաջին երկու ամիսներին բյուջեի եկամուտները թերակատարվել են մոտ 8 միլիարդ դրամով:
Այս տարվա բյուջեն կատարելու համար պետեկամուտների կոմիտեն պետք է 5 տոկոսով ավելի հարկ հավաքագրի, քան անցած տարի: Բայց այս տարի ոչ միայն չեն ապահովվում նախատեսված եկամուտները, այլ դրանք ավելի քիչ են, քան անցած տարի: Ամենաշատ թերակատարումը, թերթի տեղեկություններով, արձանագրվում են Ավելացված արժեքի հարկի գծով:

Пресса дня 11:03 05/03/2015
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что создавшаяся в экономике Армении ситуация вызывает проблемы с точки зрения сбора бюджетных средств. По сведениям издания, за первые два месяца текущего года доходы бюджета недовыполнены почти на 8 млрд. драмов.
«Для выполнения бюджета этого года Комитет государственных доходов РА должен собрать на 5% больше налогов, чем в прошлом году. Но в этом году не только не обеспечиваются предусмотренные доходы, но их гораздо меньше, чем в прошлом году. Наибольшее невыполнение, по нашим сведениям, зафиксировано по линии НДС», - отмечает издание.