Համացանց 09:30 20/04/2015
Ապրիլի 20-ին օրվա երկրորդ կեսին, 21-24-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է կարկուտ, 21-ի գիշերը հյուսիսային շրջաններում սպասվում են ինտենսիվ անձրևներ: Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վրկ, 21-24-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25մ/վրկ: ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայության հաղորդմամբ, օդի ջերմաստիճանը 22-24-ին աստիճանաբար կնվազի 6-8 աստիճանով:
Երևանում ապրիլի 20-ին` օրվա երկրորդ կեսին, 21-24-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպների ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20մ/վրկ:

Общество 10:00 20/04/2015
На территории Армении 20 апреля во второй половине дня, 21-24 апреля в большинстве областей республики временами прогнозируются кратковременные дожди и грозы, возможен град. Как передает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МТУЧС РА, в северных районах ночью 21 апреля осадки будут интенсивными.
Ветер будет юго-западным, 5-10 м/с. В ряде районов 21-24 апреля порывы ветра достигнут силы 20-25 м/с.
Температура воздуха 22-24 апреля постепенно понизится на 6-8 градусов.
В Ереване 20 апреля во второй половине дня, 21-24 апреля время от времени прогнозируются дожди и грозы. Во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.