Համացանց 10:00 27/04/2015
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 27-30-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-7 աստիճանով: Ապրիլի 27-ին երեկոյան ժամերին Հայաստանի  հյուսիսային շրջաններում, 28-ին, 30-ին և մայիսի 1-ին երեկոյան ժամերին շրջանների զգալի մասում, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է կարկուտ 29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավ-արևմտյան 5-10 մ/վրկ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:
Երևանում ապրիլի 27-ին, 29-ին, մայիսի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 28-ին, 30-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:

Temperatures to rise by 4-7 degrees
Temperatures in Armenia will rise by 4-7 degrees on April 27-30. Rainfalls are expected in the northern regions on April 27, in the evening hours, and in most of the regions on April 28, 30 and May 1, hail is possible. Rainless weather is expected on April 29.
Southwest winds will be around 5-10 meters per second, according to the weather service of Armenian Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations.
Rainless weather is expected in Yerevan on April 27, 29 and May 1. Rain is expected on April 28 and 30, in the evening hours.