Օրվա մամուլ 09:16 20/06/2015
Կոստանյանին ու նրա տեղակալների Հայաստան տեղափոխող ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել Թբիլիսիում.«Հրապարակ»
Հունիսի 18-ին, երեկոյան, Երևանում տեղացած անձրևի, քամու և կայծակի պատճառով ինքնաթիռները չեն կարողացել վայրէջք կատարել: «Զվարթնոց» օդանավակայանից «Հրապարակ»-ը տեղեկացել է, որ ամենաուշը վայրէջք է կատարել Փարիզի չվերթը, այն պետք է Երևանում իջներ հունիսի 18-ին, ժամը 19․55-ի սահմաններում, սակայն եղանակային պայմանները թույլ չեն տվել, և ինքնաթիռը թռել է Թբիլիսի, 8 ժամ հանգստացել և Երևանում վայրէջք կատարել հունիսի 19-ին, ժամը 10.00-ին:
«Փարիզի չվերթով Հայաստան էին վերադառնում Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում կայացած «Սարգսյանն ընդդեմ Ադրբեջանի Հանրապետության» և «Չիրագովն ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության» գործերով լսումներին մասնակցած հայ պատվիրակության անդամները: Այդ թվում՝ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, նրա տեղակալ Էմիլ Բաբայանը, արդարադատության նախարարի տեղակալ Արման Թաթոյանը եւ այլք: Հայ պաշտոնյաներն իջել են Թբիլիսիում, որտեղից էլ միայն երեկ լուսադեմին հասել Երևան»,-գրել է թերթը:

Daily press 11:37 20/06/2015
Hraparak: Plane with Armenian prosecutor general and his deputies makes emergency landing in Tbilisi
‘Hraparak’ paper reports that several planes on June 18 could not land at Yerevan’s Zvartnots Airport because of a thunderstorm and high winds.
“An employee of Zvartnots said that a plane from Paris was to land at Zvartnots Airport at 7:55 pm on June 18, but due to bad weather it was diverted to Tbilisi and arrived in Armenia 8 hours later, on June 19. Among the passengers were members of the Armenian delegation who participated in the European Court of Human Rights’ (ECHR) hearing of the cases ‘Sargsyan v. Azerbaijan’ and ‘Chiragov v Armenia’ – namely Armenian Prosecutor General Gevorg Kostanyan, Deputy Prosecutor Emil Babayan, and Deputy Justice Minister Arman Tatoyan,” the paper says.