Քաղաքական 12:58 04/07/2015
Այսօր մենք սկսելու ենք շարժման վճռական փուլը: Այս մասին հայտարարեց քաղաքացիական ակտիվիստ Դավիթ Սանասարյանը, ով այսօր կեսօրին լրագրողներին Բաղրամյան պողոտա էր հրավիրել` «Բաղրամյան պողոտայի բարիկադների մոտ ասելիք ունեմ...»:
Նրա խոսքով, այսօր երեկոյան իրենք հայտարարելու են շարժման համակարգող խմբի ընդունած որոշման մասին. «Ժողովրդի հավանությունը ստանալուց հետո անցնելու ենք վճռական քայլերի: Հիմա ավել բան չեմ ասելու, բայց ասելու եմ, որ կարևոր փուլ ենք մտնելու»:
Նա չմանրամասնեց, որոնք են լինելու վճռական քայլերը:
Ինչ վերաբերում է ոստիկանության ներկայացուցիչների հայտարարությանը, ապա Սանասարյանն ասաց. «Ոստիկանությունը ենթադրում է, որ այսպես շարունկվել չի կարող և մենք գնալու ենք վճռական քայլերի: Ավել բան չեմ կարող ասել, ժողովուրդը այստեղ կլինի, կլսի մեր ելույթները, կկայացնի որոշում՝ հավանություն տալիս է այդ մարտավարությանը, թե ոչ: Հավանությունը ստանալուց հետո մտնելու ենք վճռական փուլ: Բազմավեկտոր պլաններ են լինելու, դա կրելու է խաղաղ բնույթ, բռնության կոչեր չենք անելու, բայց ցույց ենք տալու մեր վճռականությունը»:

Общество 16:05 04/07/2015
Гражданский активист Давид Санасарян сегодня созвал представителей СМИ Армении на брифинг возле баррикад на ереванском проспекте Баграмяна, где продолжается митинг отколовшейся части протестующих против повышения тарифов на электроэнергию. «Мне есть что сказать возле баррикад на проспекте Баграмяна», – заявил активист.
«Сегодня мы начинаем решительный этап данного движения, переходим в важную стадию», – сказал Д. Санасарян собравшимся журналистам. По его словам, сегодня вечером они обнародуют решение координационной группы и после «одобрения народа» перейдут к «решительным действиям». Активист при этом отказался уточнять, что он имеет в виду под «решительными шагами».
Обратившись к заявлениям Полиции РА, Д. Санасарян отметил: «Полиция полагает, что так продолжаться не может. И мы пойдет на решительные меры. Большего сказать не могу. Народ соберется здесь, выслушает наши речи, вынесет решение – одобрит или не одобрит избранную тактику. Получив одобрение, мы перейдем в решительную фазу. Будут многовекторные планы, это будет носить мирный характер, призывов к насилию делать не станем, но продемонстрируем нашу решимость».
«Мы хотим избежать лишней напряженности». Беседа замначальника Полиции Еревана с митингующими
Замначальника Полиции Еревана призвал митингующих добровольно убрать мусорные баки, служащие баррикадами