Մշակույթ 10:07 07/07/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Լորենց Առուշանյանին՝ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
«Դուք մեծ ավանդ եք ներդրել հայ թատրոնի, հեռուստաթատրոնի, ինչպես նաև կինոյի զարգացման գործում՝ կերտելով բազմաթիվ տպավորիչ և համոզիչ կերպարներ: Որպես հայ բեմի հանրաճանաչ վարպետ՝ տարիներ շարունակ վայելել եք մեր հանդիսատեսի սերն ու համակրանքը:
Արցախյան շարժման տարիներին Ձեր հայրենանվեր գործունեությամբ մեծ ջանքեր եք ներդրել նաև համազգային խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Շնորհավորելով Ձեր ծննդյան հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և ամենայն բարիք»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Общество 11:08 07/07/2015
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание Народному артисту РА Лоренцу Арушаняну по случаю его 80-летия. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Вы внесли весомый вклад в развитие армянского театра, телевидения, а также кино, создав многочисленные впечатляющие и убедительные образы. Как прославленный мастер армянской сцены, Вы многие годы пользуетесь любовью и симпатией зрителя.
В годы Арцахского движения Вашей патриотичной деятельностью Вы вложили огромные усилия и в решение общенациональных проблем.
Поздравляя Вас с юбилеем, желаю Вам здоровья и всех благ», – говорится в поздравительном послании президента РА.