Մշակույթ 10:07 07/07/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Լորենց Առուշանյանին՝ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
«Դուք մեծ ավանդ եք ներդրել հայ թատրոնի, հեռուստաթատրոնի, ինչպես նաև կինոյի զարգացման գործում՝ կերտելով բազմաթիվ տպավորիչ և համոզիչ կերպարներ: Որպես հայ բեմի հանրաճանաչ վարպետ՝ տարիներ շարունակ վայելել եք մեր հանդիսատեսի սերն ու համակրանքը:
Արցախյան շարժման տարիներին Ձեր հայրենանվեր գործունեությամբ մեծ ջանքեր եք ներդրել նաև համազգային խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Շնորհավորելով Ձեր ծննդյան հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և ամենայն բարիք»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Society 14:28 07/07/2015
Armenian President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to People’s Artist of Armenia Lorents Arushanyan on his 80th birthday, according to the presidential press service.
“You made a significant contribution to the development of Armenian theatre, television and cinema with your numerous impressive and convincing roles. As a renowned master of stage, you won love and affection of audiences.
With your patriotic activities during the Artsakh movement, you made huge efforts towards the solution of national problems.
I congratulate you on your birthday and wish you good health and all the best,” the presidential message says.