«Ոչ թալանին» շարժումը չէր վստահում հենց ընդդիմությանը. Խոսրով Հարությունյան
«Ոչ թալանին» շարժումը ոչ թե իշխանություններին չէր վստահում, այլ նա չէր վստահում հենց ընդդիմությանը: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության անդամ Խոսրով Հարությունյանը:
«Այդ շարժումն ուղղված էր իշխանությունների դեմ և բնական է, որ նրանց չէր վստահելու: Բայց նա մերժում էր ընդդիմությանը, և ընդդիմությունը պետք է մտածի, որ նրան էլ չեն վստահում», -հայտարարեց Հարությունյանը` նկատելով, որ բոլորի համար հեշտ է բեռը գցել իշխանության վրա:
Հիշեցնենք` «Ոչ թալանին» շարժումը պահանջում էր չեղյալ հայտարարել էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման մասին որոշումը և մի քանի օր շարունակ այդ պահանջով փակել էր Բաղրամյան պողոտան:

Х. Арутюнян: Оппозиционные силы Армении должны призадуматься над тем, что им более не доверяют
Гражданская инициатива «Нет грабежу», организовавшая в Армении первую волну акций против повышения тарифов на электроэнергию, выражала недоверие не в отношении властей, а именно к оппозиции. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил депутат парламента РА от правящей Республиканской партии Армении Хосров Арутюнян.
По его словам, представители данного движения не принимали и отвергали оппозицию. «Оппозиция должна призадуматься над тем, что ей более в стране не доверяют», – отметил Х. Арутюнян.
Парламентарий при этом подчеркнул, что всегда легче переложить все бремя ответственности на властные структуры.