Համացանց 10:00 24/07/2015
Հուլիսի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը հակառակորդի կողմից ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 160 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու տարբեր տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2500 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ցուցաբերած ակտիվությունը ճնշվել է:

Society 10:47 24/07/2015
On the night of 23-24 July the Azerbaijani side violated the ceasefire about 160 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Over this period the Azerbaijani frontline units fired over 2,500 shots at Armenian positions from guns of various calibers, 82 mm mortars, and grenade launchers of different types.
The activity of the enemy was suppressed as a result of actions taken by frontline units of the NKR Defense Army.