Համացանց 10:00 24/07/2015
Հուլիսի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը հակառակորդի կողմից ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 160 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու տարբեր տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2500 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ցուցաբերած ակտիվությունը ճնշվել է:

В ночь с 23 на 24 июля ВС Азербайджана нарушили режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил порядка 160 раз. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики
Согласно информации, за указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра а также из 82-миллиметровых минометов и разных типов гранатометов произвели в направлении армянских позиций свыше 2500 выстрелов.
Отмечается также, что в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР действий активность противника была подавлена.