Օրվա մամուլ 09:31 06/10/2015
Դեռևս այս տարվա մայիսին  «Տաշիր» ընկերության նախագահ Սամվել Կարապետյանի եղբայրը՝  ԱԺ պատգամավոր Կարեն Կարապետյանը նշել էր, թէ «ՀԷՑ-ի գնման կամ նույնիսկ ցանկության մասին այս պահին խոսակցություն անգամ լինել չի կարող»:
Արդեն իսկ հայտնի է, որ Ս. Կարապետյանի ընկերությունը գնել է ՀԷՑ-ը, ուստի Կարեն Կարապետյանից «Ժամանակ»-ը հետաքրքրվել է, թե ինչու էր ժամանակին հերքում դա:
«Այսօր էլ այդ գործարքը զուտ բիզնես տեսակետից, մեղմ ասած, իմ սրտով չէ: Սակայն այլ բան է անձնական տեսակետը ընտանիքին պատկանող բիզնեսի վերաբերյալ և բիզնես հետաքրքրությունն ընդհանրապես, այլ բան է երկրի ու պետության շահը»,-պատասխանել է նա:

Пресса дня 10:32 06/10/2015
Еще в мае текущего года брат владельца Группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна – депутат парламента Армении Карен Карапетян отмечал, что «о покупке ЭСА или подобном намерения в настоящее время даже разговоров быть не может», птшет газета «Жаманак».
Уже известно, что компания Самвела Карапетяна приобрела 100% акций ЗАО «Электрические сети Армении», посему корреспондент издания поинтересовался у Карена Карапетяна, почему ранее он отрицал подобную возможность.
«Сегодня эта сделка чисто с точки зрения бизнеса, мягко говоря, мне не по душе. Однако личное мнение относительно семейного бизнеса и бизнес заинтересованность в целом – одно, а интересы страны и государства – совершенно иное», - ответил Карен Карапетян.