Օրվա մամուլ 09:13 16/10/2015
Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում անակնկալ հայտարարություն  է արել. Այն է՝ հիմա քննարկվում  է Իրան-Հայաստան նոր, ավելի թողունակ գազամուղ կառուցելու հարց:
Թերթի հարցին՝ ինչո՞ւ Հայաստանը չի բանակցում Իրանի հետ ներքին սպառման համար նախատեսված գազ ներկրելու շուրջ, Արսեն Ղազարյանը պատասխանել է. «Դրա ժամանակն էլ կգա: Տեսեք, խոսակցություն կա, որ արդեն Իրան-Հայաստան երկրորդ գազամուղը պետք է կառուցվի, ավելի լայն տրամաչափով»:
«Այսպիսի ծրագրի մասին մինչ օրս որևէ ակնարկ անգամ չի արվել, սակայն արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահը մեզ հետ զրույցում վստահեցրեց, որ միջկառավարական մի քանի քննարկումների ինքը մասնակցել է, և Իրան-Հայաստան նոր գազամուղի ծրագրի մասին  հարց շոշափվել է: Սա ուշագրավ է նրանով, որ Իրան-Հայաստան գործող գազամուղը շահագործվում է իր թողունակությանը ընդամենը 20-25 տոկոսով»,-հավելել է թերթը:

Daily press 12:00 16/10/2015
Chairman of the Union of Industrialists and Entrepreneurs of Armenia Arsen Ghazaryan told ‘Haykakan Zhamanak’ daily about the possible construction of a new Iran-Armenia gas pipeline.
When asked by the paper why Armenia is not holding negotiations with Iran over gas import for domestic consumption, Ghazaryan said: “The time for this issue will also come. There has already been talk that a second Iran-Armenia gas pipeline with a larger diameter should be built”.
“Nobody even hinted at such a project so far, but A. Ghazaryan assured us that he took part in a number of intergovernmental sittings, and the issue of a second gas pipeline was touched upon.  It is especially noteworthy as the existing gas pipeline operates at only 20-25% of its capacity,” the paper writes.