Օրվա մամուլ 09:49 22/10/2015
«Հրապարակ»-ն անդրադարձել է ՀԷՑ-ում իրականացվող կադարային փոփոխություններին և գրել. «Հոկտեմբերի 17-ին չորս մասնաճյուղերի միավորման արդյունքում ձևավորվել է ՀԷՑ-ի «Կենտրոն» մասնաճյուղը, որի տնօրեն է դարձել «Մուսալեռ» մասնաճյուղի տնօրեն Դավիթ Ղազինյանը։ Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանության ֆակուլտետի երկարամյա դեկան, սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի անդամ Գագիկ Ղազինյանի որդին, որը տնօրինում էր ՀԷՑ-ի Արմավիրի, Արագածոտնի տարածքային կառույցը, տեղափոխվել է Երևան և տեղավորվել «Հարավ» մասնաճյուղի տնօրենի կաբինետում։ ՀԷՑ-ում, սակայն, այս նշանակումն այնքան չեն վերագրում հեղինակավոր հայրիկին, որքան Ղազինյանի քավորին՝ Հովիկ Աբրահամյանին։ Իսկ «Հարավի» տնօրենին՝ Գագիկ Ղազարյանին, տեղափոխել են այլ աշխատանքի՝ որպես ՀԷՑ-ի տնօրենի խորհրդական։
Միավորված «Կենտրոն» մասնաճյուղում այժմ լարված դրություն է, խուճապ։ Աշխատակիցները հետևում են, թե ինչպես է փոխվում աշխատանքային մթնոլորտը։ Իրենց պետը երբեք թիկնապահներով չի շրջել, Ղազինյանն առաջին իսկ օրվանից ուղեկցող մեքենաներով է շրջում։ Նա շենքում տեղափոխություններ է անում, նոր կարգեր հաստատում։ Մարդիկ սպասում են, որ իրենց կամ կազատեն աշխատանքից՝ եռամսյա աշխատավարձի չափով նպաստ տալով, կամ մեկ տարով կուղարկեն կադրերի ռեզերվ՝ հետագայում ազատելու հեռանկարով։ Թեև նշում են, որ մնացողներին ասվել է՝ աշխատավարձերը բարձրանալու են։ Իսկ մինչ այժմ նրանք բավականին ցածր են ստացել՝ 90-100 հազար դրամ աշխատավարձ, և պլանը 100 տոկոսով կատարելու դեպքում՝ 40-50 հազար դրամ պարգևատրում»։

Пресса дня 11:32 22/10/2015
Газета «Грапарак» пишет, что 17 октября в результате объединения 4 филиалов компании «Электрические сети Армении» создан новый филиал «Кентрон», директором которого стал директор филиала «Мусалер» Давид Казинян. Он является сыном декана юридического факультета Ереванского государственного университета, члена Комиссии по Конституционной реформе Гагика Казиняна. В ЭСА, однако, это назначение не приписывают к авторитетному отцу настолько, насколько крестному отцу Казиняна – премьер-министру Овику Абраамяну.
В объединенном филиале «Кентрон» теперь напряженная ситуация, паника. Новый начальник ходит с телохранителями, его сопровождают машины. Люди ждут, что или их уволят с работы, выдав пособие в размере трехмесячной зарплаты, или на год отправят в кадровый резерв в целях увольнения в будущем. Хотя отмечают, что оставшимся сказали, что зарплаты повысятся. До сих пор они получали 90-100 тысяч драмов, а при выполнении плана на 100% - премию в размере 40-50 тысяч драмов.