Օրվա մամուլ 09:49 22/10/2015
«Հրապարակ»-ն անդրադարձել է ՀԷՑ-ում իրականացվող կադարային փոփոխություններին և գրել. «Հոկտեմբերի 17-ին չորս մասնաճյուղերի միավորման արդյունքում ձևավորվել է ՀԷՑ-ի «Կենտրոն» մասնաճյուղը, որի տնօրեն է դարձել «Մուսալեռ» մասնաճյուղի տնօրեն Դավիթ Ղազինյանը։ Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանության ֆակուլտետի երկարամյա դեկան, սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի անդամ Գագիկ Ղազինյանի որդին, որը տնօրինում էր ՀԷՑ-ի Արմավիրի, Արագածոտնի տարածքային կառույցը, տեղափոխվել է Երևան և տեղավորվել «Հարավ» մասնաճյուղի տնօրենի կաբինետում։ ՀԷՑ-ում, սակայն, այս նշանակումն այնքան չեն վերագրում հեղինակավոր հայրիկին, որքան Ղազինյանի քավորին՝ Հովիկ Աբրահամյանին։ Իսկ «Հարավի» տնօրենին՝ Գագիկ Ղազարյանին, տեղափոխել են այլ աշխատանքի՝ որպես ՀԷՑ-ի տնօրենի խորհրդական։
Միավորված «Կենտրոն» մասնաճյուղում այժմ լարված դրություն է, խուճապ։ Աշխատակիցները հետևում են, թե ինչպես է փոխվում աշխատանքային մթնոլորտը։ Իրենց պետը երբեք թիկնապահներով չի շրջել, Ղազինյանն առաջին իսկ օրվանից ուղեկցող մեքենաներով է շրջում։ Նա շենքում տեղափոխություններ է անում, նոր կարգեր հաստատում։ Մարդիկ սպասում են, որ իրենց կամ կազատեն աշխատանքից՝ եռամսյա աշխատավարձի չափով նպաստ տալով, կամ մեկ տարով կուղարկեն կադրերի ռեզերվ՝ հետագայում ազատելու հեռանկարով։ Թեև նշում են, որ մնացողներին ասվել է՝ աշխատավարձերը բարձրանալու են։ Իսկ մինչ այժմ նրանք բավականին ցածր են ստացել՝ 90-100 հազար դրամ աշխատավարձ, և պլանը 100 տոկոսով կատարելու դեպքում՝ 40-50 հազար դրամ պարգևատրում»։

Daily press 14:02 22/10/2015
‘Hraparak’ paper says that a new Kentron (Central) subsidiary of Electric Networks of Armenia (ENA) Company was set up through the merger of 4 branches. David Ghazinyan, previously director of Musaler branch, has been appointed as director of Kentron. He is the son of Gagik Ghazinyan, the dean of Law Department of Yerevan State University, a member of the Commission on Constitutional Reform. ENA employees, however, say that David Ghazinyan’s appointment is due not so much to his influential father as his godfather – Prime Minister Hovik Abrahamyan.
There is an atmosphere of tension and panic at Kentron subsidiary. The new head is accompanied by bodyguards and cars. Employees expect that they either will be dismissed after receiving benefits equal to three-month salaries or be transferred to the reserve for a future dismissal. The rest who remain were told they will get higher salaries. Until now they received salaries of 90-100 thousand drams a month, as well as bonuses of 40-50 thousand drams in case of the company’s good performance.