Արման Նավասարդյանը վստահ չէ, որ Ադրբեջանը չի դիմի ռազմական նոր գործողությունների
Արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Նավասարդյանը ոչ ոգևորված է, ոչ էլ շատ վատատես է Ավստրիայի մայարաքաղաքում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահի  հանդիպումով: Նա վստահ չէ, որ Վիեննայի հանդիպումից հետո Ադրբեջանը չի շարունակի  գործել իր ծանոթ ձեռագրով:
«Խաղաղությունը, միանշանակ, ավելի լավ է, քան պատերազմը: Բայց արդյո՞ք պատերազմը կդադարի, արդյո՞ք Ադրբեջանը չի շարունակի ռազմական գործողությունները: Ես, անկեղծ ասած, կասկածում եմ»,-լրագրողների հետ այսօր կայացած հանդիպմանը հայտարարեց դիվանագետը:
Այս առումով՝ նա մատնացույց արեց ադրբեջանական կողմի հայտարարությունները՝ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի հնարավորությունների ընդլայնման վերաբերյալ Ավստրիայում ձեռք բերված պայմանավորվածության մասին:

Politics 16:18 20/05/2016
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Arman Navasardyan is neither inspired nor pessimistic about the meeting between Armenian and Azerbaijani presidents held in Vienna. The Ambassador doubted Azerbaijan would not resort to new military operations. Navasardyan’s comments came at a press conference held on May 20.
“Peace is undoubtedly preferable than war. The question is whether the war would stop, whether Azerbaijan would not resume military operations. Telling the truth, I doubt much,” the diplomat said.
As evidence he pointed out to Azerbaijani statements on the expansion of the existing Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson in Office reached in Vienna.