ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման նշել է այն հինգ գրքերը, որոնք ծրագրում է կարդալ Մարտաս-Վինյարդ կղզում անցկացվելիք երկշաբաթյա արձակուրդի ժամանակ: Այս մասին գրում է Գազետա.ռու-ն՝ հղում անելով CNN-ին:
Նշվում է, որ Օբաման իր հետ վերցրել է բրիտանացի հեղինակ Փոլա Հոքինսի «Աղջիկը գնացքում» հոգեբանական թրիլերը, Քոլսոն Ուայթհեդի՝ աֆրոամերիկացիների կյանքի մասին պատմող «Ստորգետնյա երկաթուղի» գիրքը:
Բացի այդ, ԱՄՆ նախագահը արձակուրդների ընթացքում նախատեսում է կարդալ բրիտանական Costa մրցանակին արժանացած «Ես՝ նշանակում է բազե» գիրքը, Նիլ Սթիվենսոնի «Յոթ Եվա» ֆանտաստիկ վեպը, Ուիլյամ Ֆիննեգանի «Վայրի օրեր. սերֆերի կյանքը» հուշագրություններ, որը 2016 թվականին Պուլիցերյան մրցանակի է արժանացել՝ որպես լավագույն ինքնակենսագրական:

Президент США Барак Обама назвал 5 книг, которые он возьмет с собой в двухнедельный отпуск на острове Мартас-Винъярд. Об этом сообщает «Газета.Ru» со ссылкой на CNN.
Отмечается, что он взял с собой психологический триллер «Девушка в поезде» британской писательницы Полы Хокинс. Также он взял книгу Колсона Уайтхеда «Подземная железная дорога» о жизни афроамериканки.
Кроме того, Обама взял с собой книгу Хелен Макдональд «Я значит ястреб», получившую британскую премию Costa, фантастический роман Нила Стивенсона «Семь Ев» и мемуары «Дикие дни: жизнь серфера» Уильяма Финнегана, который в 2016 году получил Пулитцеровскую премию за лучшую автобиографию.