Կրթություն, գիտություն 16:09 09/01/2017 Հայաստան
ՀՀ հանրակրթական դպրոցների 3-12-րդ դասարաններում այսօրվանից վերսկսել է ուսումնական գործընթացը: ԿԳՆ մամուլի ծառայությւոնից հայտնում են, որ հաշվի առնելով եղանակային ոչ բարենպաստ պայմանները` ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը հեռախոսազրույցներ է ունեցել հանրապետության բոլոր մարզպետների, ինչպես նաև Երևանի քաղաքապետի հետ:
«Նախարարը ճշգրտել է բնականոն ուսումնական գործընթաց կազմակերպելու նպատակով դպրոցներում բավարար ջերմաստիճան ապահովելու պայմանները: Միաժամանակ, շրջաբերական է ուղարկվել բոլոր մարզպետներին և Երևանի քաղաքապետին` առաջարկելով այն ուսհաստատություններում, հատկապես գյուղական համայնքների, որտեղ դասասենյակներում ապահովված չէ համապատասխան ջերմաստիճան, ըստ անհրաժեշտության, դասերը սկսել առավոտյան ժամը 10.00-ից` 30 րոպե տևողությամբ դասաժամերով:
Միաժամանակ նշենք, որ խնդիրը գտնվում է ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության մշտական ուշադրության կենտրոնում. մարզերից և Երևան քաղաքից ամենօրյա պարբերականությամբ նախարարություն է ներկայացվում համապատասխան տեղեկատվություն: Անհրաժեշտության դեպքում կձեռնարկվեն լրացուցիչ քայլեր»,-նշված է ԿԳՆ հաղորդագրությունում:

Education 20:24 09/01/2017 Armenia
Today the classes of the 3-12 graders have resumed in the schools of Armenia. The Press Service of the Ministry of Education and Science reports that taking into account the unfavorable weather conditions RA Minister of Education and Science Levon Mkrtchyan has held a phone conversations with all the governors of the RA, as well as with Yerevan Mayor.
“The Minister has clarified the conditions on ensuring the sufficient temperature in order to organize the education process at schools. Meanwhile circular letters have been sent to the governors and Yerevan Mayor offering them to begin the classes at 10:00 with the periods lasting 30 minutes at those schools (particularly in the rural communities) that cannot ensure sufficient temperature.
Meanwhile it is to be noted that the issue is under the spotlight of the Ministry of Education and Science and appropriate information from the provinces and Yerevan are submitted to the ministry on a daily basis. Additional measures will be taken in case of necessity,” MES report reads.