Տնտեսություն 14:07 22/03/2017 Հայաստան
Վաղը՝ մարտին 23-ին Հայաստան կժամանի միջին բիզնեսի առաջնորդների ռուսական խումբը: Այսօր տեղի ունեցած մուլտիմեդիոն մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին տեղեկացրեց ՌԴ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարդան Տողանյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանում ռուսական ներդրումների թեմային:
«Վաղը Հայաստան կայցելի Ռուսաստանի նախագահին առընթեր ռազմավարական նախաձեռնությունների գործակալության կողմից գլխավորվող մեծ խումբ՝ այսպես կոչված, բիզնես առաջնորդների ակումբ՝ բաղկացած 30 անձից: Խումբը գլխավորում է Արտյոմ Ավետիսյանը»։
Դեսպանը նշեց, որ բիզնես առաջնորդները  իրենց հայ գործընկերների հետ համատեղ, ուրբաթ օրը կանցկացնեն լիագումար նիստ, նաև այցեր կկատարեն տարբեր ձեռնարկություններ և կքննարկեն տարբեր ներդրումային նախագծեր։
Վարդան Տողանյանը շեշտեց, որ Հայաստանում ռուսական ներդրումների ապահովումն իրենց աշխատանքի կարևորագույն ասպեկտն է։

Посол Армении в РФ: Привлечение российских инвестиций – один из важных аспектов нашей работы
В Армению завтра, 23 марта, прибудет группа Агентства стратегических исследований при президенте РФ – клуба лидеров бизнеса. Об этом сообщил сегодня в ходе мультимедийной пресс-конференции посол Армении в РФ Вардан Тоганян.
«Это лидеры среднего бизнеса, группу из 30 человек возглавляет Артем Аветисян. Они побывают на различных предприятиях, ознакомятся с инвестиционными проектами. В пятницу они с армянским фондом стратегических исследований проведут пленарное заседание», – сказал Тоганян.
Посол Армении в РФ подчеркнул при этом: «Привлечение российских инвестиций – один из важных аспектов нашей работы».
- Вардан Тоганян: Посольство Армении в РФ будет максимально открытым для СМИ
- Новый посол Армении Вардан Тоганян активирует бизнес-круги в России – с целью скорейшего привлечения инвестиций
- Сурен Караян: Российские бизнесмены, обещавшие инвестиции премьеру Карену Карапетяну, вскоре приедут в Армению