Հասարակություն 17:45 21/06/2017 Հայաստան
Ռուսաստան մեկնողներին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն առաջարկում է ռոումինգի մատչելի՝ ընդամենը 25 դրամ սակագին՝ ՄՏՍ Ռուսաստանի ցանցում: 25 դրամ/րոպե սակագինը գործում է մուտքային զանգերի, ինչպես նաև դեպի ՎիվաՍել-ՄՏՍ և ՄՏՍ Ռուսաստան ելքային զանգերի դեպքում: Ռոումինգում ինտերնետից օգտվելու սակագինը նույնպես 25 դրամ է՝ 1 ՄԲ-ի դիմաց: Ռոումինգի ծառայությունների ակտիվացման դիմաց վճար չի նախատեսվում:
ՄՏՍ Ռուսաստանի ցանցում ռոումինգ ծառայություններից օգտվելու համար սահմանված են հետևյալ սակագները.
Մուտքային զանգեր
25 Դ/րոպե
Ելքային զանգեր դեպի
ՎիվաՍել-ՄՏՍ
ՄՏՍ Ռուսաստան
25 Դ/ՄԲ
Դեպի ՀՀ այլ, 374 97 և 374 47 ցանցեր
50 Դ/րոպե
Դեպի Ռուսաստանի այլ ցանցեր
100 Դ/րոպե
Ելքային SMS
9 Դ/SMS
«Ռուսաստանի Դաշնությունը մեր հայրենակիցների կողմից ամենաշատ այցելվող երկրներից է, ինչը, բնականաբար, առաջացնում է այս երկրում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տրամադրած ռոումինգի ծառայություններից օգտվելու մեծ պահանջարկ: ՄՏՍ Ռուսաստանի ցանցում գտնվելիս մուտքային զանգերի, դեպի ՎիվաՍել-ՄՏՍ և ՄՏՍ Ռուսաստան ելքային զանգերի մեկ րոպեի, ինչպես նաև տվյալների փոխանցման 1 մեգաբայթի դիմաց 25 դրամ սակագին սահմանելով՝ Ռուսաստանում գտնվող մեր բաժանորդների համար կապը հայրենիքի հետ դառնում է առավել մատչելի ու հարմարավետ»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ինչպես ակտիվացնել ռոումինգը
Կանխավճարային
Պետք է ուղարկել *121*1# հրահանգը ձայնային ռոումինգի և *121*2# հրահանգը՝ SMS ռոումինգի ակտիվացման համար: Արդեն Ռուսաստանում անհրաժեշտ է միանալ ՄՏՍ Ռուսաստանի ցանցին և զգալ ռոումինգում՝ ինչպես տանը: Մանրամասները՝ հղմամբ:
Հետվճարային
Պետք է այցելել մոտակա սպասարկման կենտրոն՝ անձնագրով: Նաև անհրաժեշտ է մուծել երաշխիքային կանխավճար, որն ամբողջությամբ կվերադարձվի՝ ռոումինգն ապաակտիվացնելուց հետո: Մանրամասները՝ հղմամբ:

Economy 18:47 21/06/2017 Armenia
VivaCell-MTS offers its subscribers who are planning a trip to Russia an affordable tariff of just AMD 25 for roaming services in MTS Russia network. As the company reported in a released statement, the tariff of 25 AMD/minute is set for incoming calls while in MTS Russia network, as well as for outgoing calls to VivaCell-MTS and MTS Russia networks. 1 MB of Internet is also AMD 25 in MTS Russia. Roaming services activation is free of charge.
The following tariffs apply for roaming services in MTS Russia network:
Incoming calls
25 AMD/min
Outgoing calls to
VivaCell-MTS
MTS Russia
Internet 25 AMD/MB
To RA other, 374 97 and 374 47 networks 50 AMD/min
To Russia other networks 100 AMD/min
Outgoing SMS 9 AMD/MB
“Russian Federation is one of the most popular travel destinations for Armenians, which, naturally, creates a high demand for VivaCell-MTS roaming services in Russia. By setting a tariff of AMD 25 for 1 minute of incoming calls, calls to VivaCell-MTS and MTS Russia networks, as well as for 1 MB of Internet, we aim to make the communication in roaming more affordable and comfortable for our subscribers,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
How to activate the roaming
Prepaid
One simply needs to send *121*1# for voice roaming activation and *121*2# - for SMS roaming activation. When in Russia, you only need connect to MTS Russia network and feel in roaming like at home. More
Postpaid
You need to visit the nearby service center with the passport or ID. You also need to pay a guarantee deposit that will be paid back upon deactivation of roaming. More