Մշակույթ 15:31 09/10/2017 Հայաստան
ՀՀ  Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսաստանյան ընկերակցության նախագահ Վիկտոր Կրիվոպուսկովին:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության ու մամուլի միջոցների հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, հանդիպման ընթացքում Վիկտոր Կրիվոպուսկովը Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել է իր գլխավորած կազմակերպության գործունեությունն ու առաջիկա ծրագրերը՝ մանրամասն խոսելով հատկապես առաջիկայում Ռուսաստանում Հայաստանի մշակութային օրերի կազմակերպման ուղղությամբ ձեռնարկվող աշխատանքների մասին:
Միջոցառումը կանցկացվի մշակույթի ոլորտում 2016-2018թթ. ՀՀ և ՌԴ միջև համագործակցության ծրագրի շրջանակներում: Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսաստանյան ընկերակցության նախագահը Սերժ Սարգսյանին տեղեկացրել է, որ Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթային օրերի շրջանակներում մայրաքաղաքից բացի միջոցառումներ կանցկացվեն նաև Ռուսաստանի տարածաշրջաններում:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հայ-ռուսական հարաբերությունների խորացմանն ու երկու ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդմանն ուղղված ռուսաստանյան ընկերակցության գործունեությունը և մաղթել հաջողություններ: Նախագահը վստահեցրել է, որ Հայաստանի պետական կառավարման մարմիններն ամենայն օժանդակություն կցուցաբերեն ընկերակցությանը՝ վերոնշյալ նախաձեռնությունների իրականացման գործում:

Culture 18:50 09/10/2017 Armenia
President Serzh Sargsyan received today Chairman of the Russian Association of Friendship and Cooperation with Armenia Viktor Krivopuskov, the President’s Office reported in a press release.
Victor Krivopuskov introduced the President of Armenia to the ongoing and planned activities of his association, dwelling on the preparations for the upcoming Days of Armenian Culture to be held in Russia.
The event will be held as part of the 2016-2018 cultural cooperation agreement signed between the Republic of Armenia and the Russian Federation. Mr Krivopuskov advised that besides the capital city, events will also be held in the provinces within the framework of the Days of Armenian Culture in Russia.
Welcoming the initiatives of the Association aimed at deepening Armenian-Russian relations and strengthening the friendship between the two peoples, the President of Armenia wished them every success in their future activities.
President Sargsyan assured that Armenia’s public agencies will provide all necessary support to the implementation of the aforementioned initiatives.