ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ հանձնարարել է ավելի խստացնել փախստականների ընտրության ծրագիրը։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Հանձնարարել եմ, որպեսզի ներքին անվտանգության նախարարությունն ուժեղացնի առանց այդ էլ ծայրահեղ փախստականների ընտրության ծրագիրը։ Քաղաքականապես կոռեկտ լինելը հիանալի է, սակայն ոչ այս դեպքում»,-գրել է Թրամփը իր Թվիթերյան էջում:
Սակայն նա չի պարզաբանել՝ այդ հանձնարարությունը կապվա՞ծ է Մանհեթենի ահաբեկչության հետ, որի վերաբերյալ նա արդեն մի քանի գրառում է արել, թե՝ ոչ:

U.S. President Donald Trump said on Twitter he had ordered the Department of Homeland Security to step up its “extreme vetting program” following a vehicle attack in New York, according to Reuters.
“I have just ordered Homeland Security to step up our already Extreme Vetting Program. Being politically correct is fine, but not for this!” Trump said, hours after a man driving a pickup truck killed eight people.
Trump ran for office in 2016 pledging to crack down on illegal immigration for security reasons, and has called for “extreme vetting” of foreigners entering the United States.