Հունվարին 2017թ-ի դեկտեմբերի համեմատ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 2.7% գնաճ. ԱՎԾ
2018թ. հունվարին 2017թ. դեկտեմբերի համեմատ ՀՀ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 2.7% գնաճ, ինչը հիմնականում պայմանավորվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի  5.7% գնաճով:
Ինչպես տեղեկանում են ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից, սննդամթերքի (ներառյալ ոչ ալկոհոլային և ալկոհոլային խմիչք, ծխախոտ) գները նշված ժամանակահատվածում աճել են 5.1%-ով, ոչ պարենային ապրանքներինը՝ 1.5%-ով, իսկ ծառայությունների սակագները՝ 0.2%-ով:
Ըստ ԱՎԾ-ի՝ 2018թ. հունվարին 2017թ. հունվարի համեմատ սպառողական գների ինդեքսը կազմել է 102.7%, այդ թվում, սննդամթերքինը և ոչ ալկոհոլային խմիչքինը (ներառյալ ալկոհոլային խմիչք, ծխախոտային արտա դրատեսակներ)`104.0%, ոչ պարենային ապրանքներինը` 103.5%, ծառայությունների սակագներինը` 100.6%:

NSS: 2.7% price rise recorded in Armenia's consumer market in January
Consumer prices in Armenia rose 2.7% in January, compared with December 2017, the country's National Statistical Service (NSS) reported, adding the rise is mainly conditioned with the 5.7% price hike of food and non-alcoholic beverages
According to the newly release data, for the indicated period food price (including alcoholic and non-alcoholic beverages and tobacco) rose by 5.1% the price for non-food products and services 1.5%and 0.2%.
The Consumer Price Index (CPI) stood at 102.7% in January this year, 104.0% - for non-food products and 100.6% - for services, the NSS reported.