Քաղաքական 13:03 08/10/2018 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց՝ պատրաստ է  հանդիպել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ։
«Փարիզում իմ գտնվելու ընթացքում որոշակի իրադարձություններ են տեղի ունեցել, որոնք անպայման մենք հաշվի կառնենք։ Մասնավորապես «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հարցազրույցը»,-ասաց Փաշինյանը։
Ծառուկյանի հետ հանդիպմանը, ըստ կառավարության ղեկավարի, կքննարկեն իրավիճակի հանգուցալուծման վերաբերյալ պատկերացումները։
Գործադիրի ղեկավարը չբացառեց, որ Դաշնակցության հետ ևս հանդիպում կլինի։
«Փարիզում գտնվելու ընթացքում որոշակի շփումներ եղան Դաշնակցության սփյուռքի կառույցների ներկայացուցիչների հետ, կարծում եմ, կլինի քննարկում»,-ասաց նա։

Политика 13:18 08/10/2018 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в беседе с журналистами заявил о готовности провести встречу с председателем партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном.
«Во время моего визита в Париж произошли некоторые события, которые мы обязательно учтем. В частности, интервью председателя партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна», – отметил Н. Пашинян.
По словам премьера, на встрече с Гагиком Царукяном будет обсуждено видение, представление касательно разрешения сложившейся ситуации.
Глава правительства не исключил, что будет проведена встреча также с представителями партии АРФ «Дашнакцутюн».
«Во время визита в Париж пообщался также с представителями структур АРФД Диаспоры, считаю, состоится обсуждение», – отметил Никол Пашинян.