Հասարակություն 10:25 20/11/2018 Հայաստան
Պաշտպանին հասցեագրված բողոքների քննարկման շրջանակում և զինծառայողների իրավունքների ապահովման վիճակին ծանոթանալու նպատակով՝ Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչները չհայտարարված այց են իրականացրել Պաշտպանության նախարարության կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
ՄԻՊ աշխատակազմից հայտնում են, որ այցի ընթացքում ուսումնասիրվել են զինծառայողների բժշկական սպասարկման հարցերը, առողջական փաստաթղթերը, առանձնազրույցներ են ունեցել զինծառայողների հետ, պարզաբանվել նրանց իրավունքների իրացման հնարավորությունները:
Այցի շրջանակներում հանդիպում են եղել նաև Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի և Կենտրոնական ռազմաբժշկական հանձնաժողովի ղեկավար անձնակազմի հետ, որոնց ընթացքում քննարկվել են զինծառայողների առողջական վիճակի, պատշաճ բժշկական օգնություն և սպասարկում տրամադրելու, բուժման ընթացքի և արդյունքների,  ինչպես նաև ռազմաբժշկական փորձաքննությանն առնչվող հարցեր:
Այցի արդյունքների ամփոփումից հետո համապատասխան գրություններ կհասցեագրվեն Պաշտպանության նախարարություն:

Society 11:11 20/11/2018 Armenia
Representatives of the Human Rights Defender (Ombudsman) paid on Tuesday an undeclared visit to the Central Military Hospital of the Armenian Defense Ministry to familiarize themselves with the situation of ensuring the rights of servicemen.
The surprise visit comes after the Ombudsman’s Office received a number of complaints about the conditions in the medical institution.
During the visit the representatives studied the medical services provided to soldiers and their medical documents. They also held private talks with the hospital inmates, the office said in a press release.
The Ombudsman’s representatives also met with the hospital leadership.
“After summing up the results of the meeting, respective notes will be addressed to the Defense Ministry,” the office concludes.