Հասարակություն 12:30 11/12/2018 Հայաստան
ԱՄՆ-ը դեսպանատունն իր քաղաքացիներին զգուշացնում է տոնական սեզոնին ՀՀ-ում հանցագործությունների աճի մասին
Հայաստանում ԱՄՆ-ը դեսպանատունը զգուշացում է տարածել իր քաղաքացիների համար, որում ասվում է, որ տոնական սեզոնին լինեն զգոն ու իրազեկ շրջապատի նկատմամբ։
ԱՄՆ-ը դեսպանատան կայքում հրապարակված հայտարարության մեջ ասվում է, որ Հայաստանում ավանդաբար տոնական սեզոնի ընթացքում զգացվում է հանցագործությունների աճ, ինչպիսիք են թալանը, կողոպուտը, գրպանահատությունը, բնակարանային գողությունները։
«Տոնական սեզոնի ընթացքում կա նաև անդրազգային ահաբեկչական կազմակերպությունների ու անհատների կողմից ընթացիկ սպառնալիք՝ որոնք ոգեշնչված են ամբողջ Եվրոպայով ծայրահեղական գաղափարախոսությամբ։ Ծայրահեղականները շարունակում են կենտրոնանալ տուրիստական վայրերի վրա, ինչպիսիք են առևտրային կենտրոնները, օդանավակայանները, ակումբները, ռեստորանները, տրանսպորտային հանգույցներն ու այլ թիրախները»,-ասվում է զգուշացման մեջ ու կոչ արվում լինել առավել զգոն, վերանայել անձնական անվտանգությունը, հետևել տեղական ԶԼՄ-ներին՝ տեղեկանալու համար։

Политика 13:03 11/12/2018 Армения
Посольство США в преддверии сезона отпусков распространило предупреждение для своих граждан в Армении
Посольство США в Армении в преддверии сезона отпусков в период предстоящих праздников Нового года и Св. Рождества призывает граждан США в Армении о необходимости проявлять бдительность к своему окружению.
В сообщении на сайте посольства США говорится, что в Армении в сезон праздников традиционно регистрируется рост преступности, в частности речь идет о таких видах, как ограбления, кражи, квартирные и карманные кражи и пр..
«Во время туристического сезона по всей Европе также существуют угрозы со стороны транснациональных террористических организаций и отдельных лиц, вдохновленных экстремистской идеологией.
Экстремисты продолжают сосредотачиваться на туристических местах, таких как торговые центры, аэропорты, клубы, рестораны, транспортные узлы и другие уязвимые места, которые часто посещают жители Запада», – говорится в сообщении.