Հասարակություն 13:30 02/02/2019 Հայաստան
Հունվարի 27-ից փետրվարի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1300 կրակոց: Այս մասին հայտնում են Արցախի ՊԲ-ից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Politics 13:50 02/02/2019 NKR
The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 200 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday. In the period from January 27 – February 2, the adversary fired around 1,300 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the ministry added.
As the statement said, the Defense Army strictly controls the operative tactical situation at the frontline and continues undertaking measures to ensure the reliable protection of combat positions.