«Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի տիրույթում գործում է «ՀՀ Ազգային Անվտանգություն» անունը կրող էջ, որն անհայտ քաղաքացու նախաձեռնություն է և որևէ կապ չունի ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության հետ»,-իր պաշտոնական էջում նման հայտարարություն է տարածել Ազգային անվտանգության ծառայությունը։
«Եթե մինչև վերջերս այդտեղ տեղադրված տեղեկություններն առանձնապես ուշադրության արժանի չէին, ապա այսօր հրապարակվել է տեղեկատվություն, որը չի համապատասխանում իրականությանը և միտված է որոշակի խառնակչության:
Պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը գրանցված չէ սոցիալական ցանցերում: Ազգային անվտանգության ծառայության մասին տեղեկություն ստանալու համար կարող եք այցելել ՀՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայք (sns.am)»,-ասված է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ։
Հաղորդագրությունը, որը ստիպել է ԱԱԾ-ին մտահոգվել, հետևյալն է.
«Ի պատասխան պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի կողմից ԱԱԾ աշխատակիցներին ուղղված վիրավորանքին, ԱԱԾ-ն Դ. Սանասարյանի հանրային գնահատականը դիտարկում է որպես ՀՀ իրավական համակարգի դեմ ուղղված պաշտոնական դիրքի չարաշահմամբ ազդեցության գործարկում: ԱԱԾ-ն նախազգուշացնում է, որ պետական մարմինների պաշտոնյաների կողմից ՀՀ իրավապահ մարմինների վրա իրականացվող ճնշումները դիտարկվում են որպես կոռուպցիա և պատժվում են օրենքի ամբողջ խստությամբ»։

«В социальной сети Facebook создана страница под названием “Национальная Безопасность Республики Армения”, которая является инициативой неизвестного гражданина и не имеет никакой связи с СНБ РА», – говорится в распространенном СНБ заявлении.
«Если публикуемые в последнее время на этой странице сведения не заслуживали особого внимания, то сегодня были опубликованы сведения, которые не соответствуют действительности и нацелены на внесение определенной интриги.
Официально заявляем, что Служба национальной безопасности не зарегистрирована в социальных сетях. Для получения информации о СНБ можете перейти на официальный сайт – sns.am», – говорится в сообщении СНБ.
Сообщение, вызвавшее обеспокоенность у СНБ, представляем ниже:
«В ответ на оскорбление главы Государственной контрольной службы (ГКС) Давида Санасаряна в адрес сотрудников СНБ: СНБ рассматривает публичную оценку Д. Санасаряна в качестве воздействия со злоупотреблением служебного положения, нацеленного против правовой системы РА.
СНБ предупреждает, что осуществляемое на правомочные органы РА давление со стороны должностных лиц государственных органов, рассматривается в качестве коррупции и наказывается по всей строгости закона».