Հասարակություն 18:58 16/04/2019 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 15-ից 16-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 59 դեպք, այդ թվում՝ 8-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 15, խարդախության 7, յուրացման կամ վատնման 5, բնակարանային գողության և սպանության սպառնալիքի 4-ական, մարմնական վնասվածք հասցնելու 3, թմրամիջոցի հայտնաբերման ու պաշտոնատար անձ չհանդիսացող հանրային ծառայողին ապօրինի վարձատրություն տալու 2-ական, հարկերից խուսափելու, ծեծի, խուլիգանության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության, պաշտոնեական լիազորությունների անցնելու, պետական սահմանն ապօրինի հատելու, փաստաթուղթ կեղծելու ու բժշկական օգնություն և սպասարկում իրականացնողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու 1-ական դեպք:
Կամավոր ներկայացել է 1 հետախուզվող։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2, սպանության, բնակարանային գողության, մարմնական վնասվածք հասցնելու, գույքի դիտավորությամբ վնասելու, ավտոմեքենա փախցնելու և ճանապարհատրանսպորտային պատահարի 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետևանքով 17 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Law 19:26 16/04/2019 Armenia
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 59 cases of crime were detected by police  in the territory of the republic from April 15 to April 16, 8 of which were previously committed crimes.
In particular, 15 cases of personal theft, 7 cases of fraud, 5 cases of misappropriation or embezzlement, 4 cases of burglary and death threats, 3 cases of infliction of bodily harm, 2 cases of drug detection and unlawful remuneration of civil servants who are not officials, 1 case of tax evasion, battery, hooliganism, abuse of office, use of violence against a representative of authorities. 1 wanted person turned himself in to the Police, 3 cases of surrender of arms and ammunition have been registered.
Over the past 1 day, 12 accidents have been registered in the republic: 17 people received bodily injuries of different levels of severity.