Սպորտ 10:10 27/06/2019 Հայաստան
Բռնցքամարտիկ Գոռ Ներսեսյանը (81 կգ) դուրս է եկել Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերի կիսաեզրափակիչ։ ՀԱՕԿ հաղորդմամբ, մրցումային 6-րդ օրը Ներսեսյանը 1/4 եզրափակիչում մենամարտել է թուրք Մալկան Բայրամի հետ և 3։2 հաշվով հաղթել։
Այսպիսով, հայ բռնցքամարտիկը դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ՝ ապահովելով առնվազն բրոնզե մեդալ։
Հունիսի 28-ին կայանալիք կիսաեզրափակիչում Ներսեսյանը մենամարտելու է բրիտանացի Բենջամին Ուիտակերի հետ։
Գոռ Ներսեսյանը պայքարը սկսել էր 1/16 եզրափակիչից, որտեղ հաղթանակ էր տարել Կոսովոյի ներկայացուցիչ Արդիտ Դելիժայի նկատմամբ, իսկ 1/8 եզրափակիչում հաղթել էր մոլդովացի Անդրեյ Չիրյակովին։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ կիսաեզրափակիչ էին դուրս եկել Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ), Կարեն Տոնականյանը (60 կգ) և Արթուր Հովհաննիսյանը (49 կգ)։
Հունիսի 26-ին ռինգ դուրս եկած հայ բռնցքամարտիկներից Անուշ Գրիգորյանը (51 կգ), Բարեղամ Հարությունյանը (52 կգ) և Գուրգեն Հովհաննիսյանը (+91 կգ) պարտվել են 1/4 եզրափակիչում։

Sport 13:06 27/06/2019 Armenia
Armenian boxer Gor Nersesyan (81 kg) has qualified for the semifinals of the European Games underway in Minsk, Belarus, after defeating his Turkish opponent Malkan Bayram 3-2 in the quarterfinals on the sixth day of the competition.
Thus, the Armenian boxer has made it to the semifinals securing at least a bronze medal. Nersesyan will fight against British Benjamin Whittaker in the semifinals on Friday, the National Olympic Committee’s press service reported.
Gor Nersesyan started the struggle from the 1/16 finals where he defeated Kosovo’s Ardit Delijaj. In the 1/8 finals the Armenian athlete took advantage over Moldova’s Andrei Chiriacov.
Earlier Hovhannes Bachkov (64 kg), Karen Tonakanyan (60 kg) and Arthur Hovhannisyan (49 kg) also qualified for the semifinals.
Armenian boxers Anush Grigoryan (51 kg), Baregham Harutyunyan (52 kg) and Gurgen Hovhannisyan (+91 kg) who performed on June 26 suffered defeats in the quarterfinals.