Շառլ Ազնավուրի կիսանդրին կտեղադրվի Փարիզում
«Ազնավուր» հիմնադրամը Փարիզի քաղաքապետարանին է նվիրել Շառլ Ազնավուրի կիսանդրին:  Կիսանդրու նվիրման արարողությունը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 1-ին՝ երգչի մահվան տարելիցին, քաղաքապետարանում՝ «Ազնավուր» հիմնադրամի ներկայացուցիչների, Ազնավուրի ընտանիքի անդամների՝ Նիկոլա Ազնավուր, Կատյա Ազնավուր, հարազատների ներկայությամբ: Ներկա էր նաև Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը: Այս մասին գրում է Paris Vox-ը։
Կիսանդրին տեղադրվելու է Փարիզի 6-րդ թաղամասում՝ Օդեոնի խաչմերուկում: Հոկտեմբերի 1-ին լրացավ ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի մահվան տարելիցը։
Այս վայրի ընտրությունը պատահական չէ. Օդեոնը  «Լա Բոհեմ»-ի երգչի մանկության թաղամասն է։ Արձանը քանդակագործ Ալիս Մելիքիանի գործն է: Նա այս կիսանդրին ստեղծել է 1964 թ.-ին ու  այն նվիրել էր Ազնավուրին՝ Հայաստան կատարած առաջին այցի ժամանակ։
Նշվում է, որ կիսանդրու տեղադրման ժամկետը դեռ որոշված չէ, քանի որ անհրաժեշտ է քաղաքապետարանի համապատասխան որոշումը։

Charles Aznavour’s bust to be installed in Paris
On October 1, in commemoration of the first anniversary of Charles Aznavour’s death, the Aznavour Foundation donated the bust of the great singer to the Municipality of Paris.
Aznavour’s family members, as well as Armenia’s Ambassador to France Hasmik Tolmajyan attended the ceremony, Paris Vox reports.
The bust is set to be installed at the 6th arrondissement of Paris, at the crossroads of the Odéon district where Aznavour had spent his childhood.
The artwork created by sculptor Alice Mélikian in 1964 was handed to Aznavour during his first trip to Armenia.
The timeframes for installing the bust are not clear yet, pending a decision of the Paris Municipality.